Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie
Reklama

11 mandatów i 21 pouczeń – to efekty pracy rzeszowskich policjantów podczas kolejnej akcji “Przejezdne skrzyżowania”. Błędy kierowców regularnie się powtarzają. 

W zeszły piątek policjanci po raz kolejny pojawili się na najważniejszych skrzyżowaniach w Rzeszowie – rano i po południu podczas szczytu komunikacyjnego. Akcja “Przejezdne skrzyżowania” po raz pierwszy odbyła się 27 września. Policjanci w każdy piątek, do końca października, przyglądają się, jak na skrzyżowaniach zachowują się kierowcy. Akcję zainicjował Urząd Miasta w Rzeszowie

Podczas ubiegłotygodniowej odsłony “Przejezdnych skrzyżowań” policjanci drogówki  ujawnili 32 wykroczenia. Wnioski są podobne jak w poprzednich tygodniach. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 19 takich przypadków.

– Wykroczenie to jest szczególnie widoczne na skrzyżowaniu ul. Targowej z ul. Piłsudskiego. W sześciu przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a w czterech, nie stosując się do znaków, wykonywali manewry z niewłaściwych pasów ruchu – twierdzi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci w blisko 80 przypadkach korygowali błędy kierowców. Najczęstsze to niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę, zbyt duże odległości pomiędzy pojazdami. Skutek? Inni kierowcy nie są w stanie wjechać na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.

Rzeszowska policja opublikowała filmy, na których widać najczęściej popełniane wykroczenia przez kierowców. Na dwóch pierwszych nagraniach widać wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy oraz niestosowanie się do znaków i wykonywanie manewrów z niewłaściwego pasa ruchu.

Z kolei trzeci film pokazuje pozostawianie zbyt dużych odległości pomiędzy samochodami.

Akcją “Przejezdne skrzyżowanie” jest objętych 9 rzeszowskich skrzyżowań: ul. Lisa-Kuli z ul. Jagiellońską, al. Cieplińskiego z al. Piłsudskiego, ul. Targowa z al. Piłsudskiego, placu Śreniawitów z ul. Dąbrowskiego, ul. Hetmańska z al. Powstańców Warszawy, ul. Hetmańska z ul. Wincentego Pola, ul. Marszałkowska z ul. Kochanowskiego, ul. Lwowska z al. Rejtana, ul. Kwiatkowskiego i ul. Podwisłocze z al. Powstańców Warszawy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: