Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Koncerty „Synowie Bluesa” i „B.B. King Nalepa” oraz występ „Czarnych psów” – tak zapowiada się kolejna odsłona festiwalu Breakout Days. Tradycyjnie do Rzeszowa przyjedzie także Piotr Nalepa, syn wybitnego muzyka i Miry Kubasińskiej.

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że przed nami kolejna edycja imprezy poświęconej Tadeuszowi Nalepie, legendzie polskiego bluesa, który urodził się w 1943 r. w Zgłobniu koło Rzeszowa. Nalepa to wybitny twórca, ponadczasowy artysta, którego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne.

Muzyka stworzonego przez Nalepę zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Tegoroczna odsłona Breakout Days odbędzie się w dniach 13-15 września (czwartek – sobota). W programie znajdziemy koncert „B.B. King Nalepa”, gdzie zagrają: Sebastian Riedel, Leszek Cichoński, Sławek Wierzcholski, Bartek Grzanek, Piotr Nalepa, Wojtek, Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz.

Odbędzie się także koncert „Synowie Bluesa” w wykonaniu Piotra Nalepy, syna Tadeusza, oraz Sebastiana Riedla. Oczywiście, nie zabraknie także tradycyjnego odegrania piosenki „Kiedy byłem małym chłopcem” przy pomniku “ojca polskiego bluesa”, który znajduje się przy ul. 3 Maja.

Podczas festiwalu zagra także formacja „Czarny pies”, która stanowi muzyczną elitę bluesa, jazzu i rocka. Każdy ich koncert to wyjątkowe i jednorazowe spotkanie z wirtuozami oraz niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.

W trakcie festiwalu będzie można również obejrzeć wystawę prac Agi Krysiuk „Obrazy z płyt winylowych” w Hotelu Bristol. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne. 

(jg)

Program Breakout Days 2018:

Czwartek (13 września)

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy (ul. Zamkowa 3)

– godz. 22:05 – Koncert „B.B. King Nalepa” (nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz radiowej “Trójki”)

Piątek (14 września)

Rzeszowski Rynek

– godz. 19:00 – koncert „Synowie Bluesa” – Piotr Nalepa i Sebastian Riedel oraz Shakin’ Dudy

Hotel Bristol (ul. Kopernika 12)

– godz. 22:00 – Czarny Pies

Sobota (15 września)

Pomnik Tadeusza Nalepy (ul. 3 Maja)

– godz. 16:00 – „Gramy dla Nalepy”

Mała scena, ul. 3 Maja

– godz. 17:00 – The Blues – duet harmonijkowo-gitarowy

– godz. 17:30 – Blues Perspective Band

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: