Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich 86-letnia mieszkanka Racławic w powiecie niżańskim padła ofiarą oszustki działającej metodą „na wnuczka”. Kobieta na prośbę rzekomej córki przekazała obcej kobiecie 8 tys. złotych.

Wczoraj (20 listopada) około godz. 11:30 pokrzywdzona usłyszała w słuchawce telefonu stacjonarnego głos kobiety. Osoba podawała się za jej córkę. 86-letnia kobieta nie poznała jej głosu. Dzwoniąca tłumaczyła, że ma zmieniony głos z powodu przeziębienia.

W trakcie rozmowy rzekoma córka kazała kobiecie przekazać pieniądze koleżance, która po nie przyjdzie. Nie pozwoliła jej o nic więcej się wypytywać. Starsza kobieta zapakowała pieniądze w kopertę i przekazała je osobie, która zastukała do drzwi po kilkunastu minutach.

Dopiero po jej wyjściu, 86-latka sama zadzwoniła do córki. Niestety, okazało się, że została oszukana metodą „na wnuczka”. Sprawczyni była w wieku około 30 lat, miała ciemną karnację.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność! Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na przestępstwo „na wnuczka”.

– Radzimy, aby przed przekazaniem nieznajomym pieniędzy sprawdzić wiarygodności rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić policję – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama