Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Drugi w poniedziałek śmiertelny przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W szpitalu w Łańcucie zmarła 80-letnia kobieta. 

Po godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 141 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce. Wśród osób, które zmarły, jest jedna osoba z Podkarpacia. To 80-letnia kobieta, przebywająca w szpitalu w Łańcucie. Podkarpacki sanepid poinformował, że kobieta zmarła w poniedziałek, 27 kwietnia.

Ponadto, na Podkarpaciu koronawirusem zaraziły się kolejne trzy osoby: kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego. Wszystkie kobiety są hospitalizowane. 

Sanepid poinformował również o kolejnych 7 osobach, które wyzdrowiały. To:

– 2 mężczyzn z powiatu przeworskiego

– 2 osoby z powiatu leżajskiego (kobieta i mężczyzna)

– mężczyzna z powiatu strzyżowskiego

– kobieta z powiatu krośnieńskiego

– dziecko z powiatu tarnobrzeskiego

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono już u 316 osób, 180 wyzdrowiało, odnotowano 18 zgonów. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 78-letniego mężczyzny, który także przebywał w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

W tej chwili w naszym województwie pod nadzorem pozostają 84 osoby, 3891 poddano  kwarantannie, a 36 osób przebywa w izolacji domowej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: