Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Trwa „czarna seria” zgonów dzieci w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Nie żyje 9-letni chłopiec. 

Śledztwie w sprawie nieumyślnej śmierci dziecka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. Jak poinformowała jej szefowa Katarzyna Leszczak, 3 sierpnia do prokuratury trafiła informacja że w szpitalu przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie w nocy z 2 na 3 sierpnia zmarł 9-letni chłopiec. 

Dziecko trafiło do KSW nr 2 z ośrodka „Czyste” w Grodzisku Dolnym. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że chłopiec na terenie ośrodka zadławił się jedzeniem, a potem został przewieziony do rzeszowskiego szpitala, gdzie 9-latek, niestety, zmarł. W środę (5 sierpnia) na polecenie prokuratury przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. 

– Wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej – poinformowała prokurator Katarzyna Leszczak. 

Na potrzeby śledztwa zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych. Prokuratura przekazała także, że zaplanowano „szereg dalszych czynności procesowych”, które mają wyjaśnić okoliczności zgonu 9-latka. Za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka grozi do 5 lat więzienia. 

To już kolejny zgon dziecka w KSW nr 2 w Rzeszowie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Niedawno informowaliśmy o trwającym śledztwie w sprawie śmierci 6-letniej Kornelii z podrzeszowskiego Głogowa Małopolskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: