Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci ustalają okoliczności kibolskiej ustawki, do której doszło w sobotę w podrzeszowskim Tyczynie. Bójka miała miejsce po zawodach MMA.

O ustawce kiboli Stali Rzeszów i Resovii poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News.

Z naszych ustaleń wynika, że do bijatyki doszło w parku w Tyczynie. Kibole spotkali się w trakcie rozgrywanych w sobotę zawodów MMA (mieszanych sztuk walki) w hali sportowej miejscego gimnazjum. Odbywały się tam Mistrzostwa Podkarpacia „ALMMA 120”.

– Około godz. 13:00 otrzymaliśmy informacje, że w parku doszło do bójki z udziałem około 40 osób – mówią nam rzeszowscy policjanci. – Gdy przyjechaliśmy na miejsce, wszyscy zdążyli już uciec. Ustalamy okoliczności zdarzenia i typujemy uczestników bójki – dodają funkcjonariusze.

O ustawce chuliganów Stali Rzeszów i Resovii można już przeczytać na portalach społecznościowych powiązanych z kibolami.

„W dniu dzisiejszym podczas zawodów ALMMA w Tyczynie (fc Stali) dochodzi do ataku koalicji Resovia & Unia Tarnów (ok. 60) na kibiców Stali Rzeszów (ok. 25-30) znajdujących się na gali. Dochodzi do krótkiej walki między ekipami, a później przez defensywną postawę Stalowców, koalicji z mundurowymi” – czytamy na jednym z portali.

To już druga w ostatnich tygodniach ustawka kiboli rzeszowskich klubów. 29 września w rejonie ulic Ofiar Katynia i Wyzwolenia na rzeszowskim osiedlu Baranówka na środku drogi w bójce uczestniczyło około 40 kiboli Resovii i Stali Rzeszów.

Po tamtej ustawce policjanci dotychczas postawili zarzuty ośmiu pseudokibicom.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama