Zdjęcie: Pixabay

Wśród kolejnych 18 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce, 3 odnotowano na Podkarpaciu – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. 

 

Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa w naszym województwie są dwie osoby, które przebywały w szpitalu w Łańcucie: 73-letni mężczyzna i 87-letnia kobieta z powiatu jarosławskiego oraz 87-letni mężczyzna (pow. jarosławski) w szpitalu w Jarosławiu. Na Podkarpaciu zmarło już 45 osób, które chorowały na COVID-19. 

Ministerstwo poinformowało jednocześnie o 352 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Na Podkarpaciu jest 13 nowych zakażeń. 

– kobieta w „sile wieku” z Rzeszowa (hospitalizacja)

– mężczyzna w „sile wieku” z powiatu przemyskiego (izolacja)

– starsza kobieta z powiatu lubaczowskiego (izolacja)

– 6 osób z powiatu jarosławskiego – w tym 3 starszych mężczyzn (hospitalizowani) oraz mężczyzna i kobieta w „sile wieku” oraz starsza kobieta – w izolacji

 – 4 osoby z powiatu przeworskiego (dwie kobiety i mężczyzna w „sile wieku” oraz starszy mężczyzna – dwie hospitalizacje i dwie izolacje)

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 529, dotychczas wyzdrowiało 345 osób. Do tej pory w naszym województwie przeprowadzono 32 182 testy. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 28 osób, 2 705 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 70 osób. 

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 69 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama