Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

Europejski Stadion Kultury 2022 w Rzeszowie nabiera kształtów. Wśród atrakcji będzie m.in. Największy Bęben Świata. 

ESK 2022 odbędzie się w dniach 24-26 czerwca, to 25 bezpłatnych wydarzeń w 11 punktach miasta. O pierwszych informowaliśmy 9 maja. Na ESK przyjedzie Orkiestra na Dużym Rowerze, w Przystani na Lato przy Wisłoku będzie taneczna Bitwa o Wschód, a obok Mariny zakwitnie wysiana już przez botanika Łukasza Łuczaja łąka kwietna. 

W piątek Estrada Rzeszowska poinformowała o kolejnych wydarzeniach ESK. Pierwszego i drugiego dnia festiwalu w Klubie Festiwalowym (w fosie Zamku Lubomirskich) w godzinach wieczornych i nocnych będzie można wziąć udział w silent disco, czyli „cichej dyskotece”, która jest stałym punktem ESK.

– Uczestnicy otrzymują słuchawki, w których słyszą miksowaną przez DJ-ów muzykę – mogą przełączać poszczególne kanały i wybrać swoje ulubione rytmy – zapowiada Estrada.

Zdjęcie: materiały organizatorów
Największy Bęben Świata

Zupełną nowością i fenomenem na skalę światową będzie Największy Bęben Świata. Wyprodukowany w Polsce zwiedził różne zakątki świata, w tym Azję i niemal całą Europę, a teraz zawita do Rzeszowa. Bęben wydaje dźwięki słyszalne i niesłyszalne dla ludzkiego ucha – szczególnie te drugie są relaksujące, pierwsze poprawiają nastrój i dodają odwagi.

– Na bębnie będą mogli grać zarówno dorośli, jak i dzieci – informuje Estrada Rzeszowska.

Performance „Oddźwięk”
Zdjęcie: materiały organizatorów

W programie ESK co roku można znaleźć wydarzenia muzyczne, teatralne, taneczne, warsztaty czy performance. Tym ostatnim podczas ESK 2022 będzie m.in. „Oddźwięk” – performance przygotowany przez Fundację Kipisz. Wydarzenie zaplanowano w Rzeszowskich Piwnicach.

Jak informują autorzy projektu, „Oddźwięk” to działanie interdyscyplinarne, na które składa się dźwięk, odpowiadające na niego ciała w ruchu i obraz wizualizacji. Wszystkie komponenty performance’u tworzone będą na żywo, na zasadach improwizacji i stworzą trzy symultaniczne lecz dialogujące ze sobą narracje.

Strefa food trucków
Zdjęcie: materiały organizatorów

Głodni nie tylko wrażeń znajdą w Klubie Festiwalowym także coś na ząb. W tym roku także pojawi się kilkanaście food trucków. Coś smacznego znajdą tu mięsożercy, ale i wegetarianie. W menu znajdą się dania z różnych stron świata – m.in. Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii, które będą serwowane w eko-naczyniach.

– Będzie można także nalać wody do własnego bidona lub kubka. Wszystko po to, by ograniczyć ilość odpadów – wyjaśniają organizatorzy. 

Więcej szczegółów o festiwalu można znaleźć na stronie stadionkultury.pl i facebookowym profilu ESK. Gwiazdy Koncertu Głównego, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Sybiraków, nie są jeszcze znane – poznamy je pod koniec maja w Narodowym Centrum Kultury, które jest współorganizatorem ESK.

Rzeszów News jest patronem festiwalu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama