Kolejne dary dla Ukrainy już w drodze. Zbiórka trwa, potrzebna dalsza pomoc [FOTO]

Cztery tiry wypełnione darami wyjechały w poniedziałek wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę. Zabrały wszystko, co od czwartku podarowali Ukraińcom Rzeszowianie.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zbiórka darów dla ogarniętej wojną Ukrainy trwa od czwartku.

– Mieszkańcy Rzeszowa po raz kolejny pokazali, że są wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach. Bardzo szybko zebraliśmy mnóstwo rzeczy, o które apelowali nasi ukraińscy przyjaciele. W pomoc jest zaangażowanych mnóstwo ludzi, jestem dumny i wzruszony kiedy to obserwuję – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W poniedziałek wieczorem sprzed hali Podpromie wyjechały cztery tiry wypełnione darami. Pojechały głównie do Iwano-Frankiwska oraz w rejon obwodu lwowskiego. Zabrały wszystko, co udało się do tej pory zebrać w punktach na terenie miasta.

Jak informują przedstawiciele ukraińskich miast, w tej chwili najbardziej potrzebne są: opatrunki, apteczki, śpiwory, materace, karimaty, koce, latarki, baterie, powerbanki, ładowarki, pieluszki, środki higieniczne i generatory prądu.

Zbierane są także inne produkty, których lista jest na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa. Aby ją otworzyć, trzeba wejść w baner „Rzeszów dla Ukrainy” a następnie otworzyć zakładkę „Zbiórka darów”. W tym miejscu można znaleźć także listę punktów zbiórki.

Dary można przynosić do 17 filii Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytki Ligęzy. Punkty działają codziennie, w godzinach 12:00-20:00. Na miejscu, w godz. 13:00-19:00, osoby w potrzebie mogą także odbierać dary. Na miejscu wystarczy wylegitymować się paszportem.

W poniedziałek miasto zaapelowało, by na razie nie przynosić odzieży do filii RDK i ZSG

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama