Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miasto Rzeszów aktualizuje listę potrzebnych rzeczy dla miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie. Zbiórkę odzieży na razie wstrzymano. 

Miasto Rzeszów zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy uruchomiło w minioną sobotę w 17 filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy. Pierwsze transporty na Ukrainę ruszyły już w niedzielę, kolejne jeszcze w poniedziałek. Odzieży jest już tak dużo, że na razie wstrzymano jej zbiórkę. 

– W tej chwili najpotrzebniejsze są środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, opatrunki, śpiwory, karimaty (najlepiej z folią), power banki, środki higieniczne czy artykuły dla dzieci (pieluchy). Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dodał, że uchodźcy z Ukrainy mogą już odbierać dary z filii RDK (codziennie w godzinach 13:00-19:00) i ZSG oraz korzystać za darmo z internetu w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Lista najpotrzebniejszych rzeczy jest aktualizowana i znajduje się na stronie erzeszow.pl w zakładce „Rzeszów dla Ukrainy”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama