Reklama

Miasto nie zdąży oddać w tym roku dwóch inwestycji. Zadaszenie kortów Rzeszowskiego Sportu i Rekreacji oraz skateparku odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

[Not a valid template]

 

Rzeszów nie ma szczęścia do oddawania w terminie, zaplanowanych pod koniec roku inwestycji. Najpierw mieszkańcy stolicy Podkarpacia usłyszeli o problemach związanych z Rzeszowskim Inteligentnym Systemem Transportowym, a teraz okazuje się, że opóźni się zadaszenie kortów tenisowych Rzeszowskiego Ośrodka Sportów i Rekreacji oraz zadaszenie skateparku.

– Obu firmom zgodnie z podpisanymi wcześniej umowami naliczane są kary umowne za opóźnienia – twierdzi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Skatepark oddany do użytku zostanie już w styczniu. Jeśli chodzi o zadaszenie kortów ROSiR-u, to inwestor na razie postawił strop nad pawilonem administracyjnym i rozpoczął podbudowę pod kolejnymi budynkami do zadaszenia.

Na jak najszybszym zadaszeniu kortów przy ROSiR-ze szczególnie zależało prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi, który wielokrotnie apelował do radnych i urzędników, że dostaje głosy od mieszkańców, że taka inwestycja jest w mieście potrzebna.

W przetargu wyłoniono wykonawcę – firma „Lider” z Niebylca, która zaproponowała najniższą cenę – 1,6 mln zł. Na inwestycję miasto otrzymało dotację z „Programu budowy hal tenisowych na rok 2014” Ministerstwa Sportu i Rekreacji w wysokości 50 proc. inwestycji.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zaplanowano, że zadaszone zostaną dwa korty, ściany zostaną wykonane z drewna klejonego, a zadaszenie będzie rozsuwane latem i zostanie wykonane z tworzywa sztucznego. Na kortach zainstalowane zostanie też oświetlenie. Dodatkowo, w budynku, znajdą się szatnie i zaplecze sanitarne. Inwestycja miała się zakończyć w grudniu, ale najprawdopodobniej roboty przeciągnąć się do lutego przyszłego roku

Urzędnicy obiecali również młodym ludziom, że jeszcze w tym roku zostanie zadaszony, wybudowany dwa lata temu rzeszowski skatepark tuż obok hali Podpromie. Okazuje się jednak, że i ta inwestycja nie będzie oddana planowo.

Założono, że po zadaszeniu, całoroczny obiekt przyjmie kształt balonu pneumatycznego. Dodatkowo miał być ogrzewany do ok. 10 stopni Celsjusza. Zajmujący powierzchnię blisko 2400 m. kw. miał zostać również oświetlony. Jego zadaszeniem zajmuje się firma z Katowic. Inwestycja będzie kosztowała miasto blisko 740 tys. zł.

Zadaszenie skateparku jest jednym z 10 projektów, które są realizowane w ramach pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama