Zdjęcie: Pixabay
Reklama
Tym razem koronawirus „złapał” pracowników przedszkola „Niebieski Motylek”, Zespołu Szkół nr 3 i Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Wśród zakażonych jest także pacjent szpitala.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Rzeszowie. Jeden potwierdzono w Zespole Szkół nr 3 (dawny Zespół Szkół Spożywczych) przy ulicy Warszawskiej. Jak przekazuje dyrekcja popularnego „Mleczaka”, nikt nie został objęty kwarantanną, a placówka pracuje tak, jak do tej pory. „Mamy zachować ostrożność i stosować się do obowiązujących w szkole procedur” – pisze w komunikacie zamieszczonym na stronie szkoły dyrekcja. 
 
Koronawirusa potwierdzono także w Niepublicznym Przedszkolu „Niebieski Motylek” przy ul. Zelwerowicza u jednego z nauczycieli. – W czwartek wykonano test. Piątkowy wynik potwierdził, że nasz pracownik jest zakażony – przekazuje nam Julia Szargut, dyrektor „Niebieskiego Motylka”. – Na kwarantannę trafiły wszystkie 39 dzieci wraz z rodzinami. Placówka od piątku (11 września) do poniedziałku (21 września) jest zamknięta – dodaje. 
 
Ponadto, w piątek podkarpacki sanepid poinformował, że w 10 placówkach w województwie obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne. W powiecie rzeszowskim, oprócz przedszkola „Niebieski Motylek”, zamknięto oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Kielnarowej. Tam kwarantanną objęto 14 dzieci i 2 pracowników. Szkoła pracuje natomiast w systemie stacjonarnym do 14 września. 
 
Z kolei w SP w Tyczynie do 14 września w klasie III obowiązuje hybrydowy system nauczania. Na kwarantannę trafiło 18 uczniów, pozostałe klasy mają zajęcia tradycyjne. – Odstąpiono od kwarantanny nauczycieli z uwagi na fakt, że postępowanie i sposób pracy był zgodny z przyjętą w szkole procedurą – poinformowała Dorota Gibała, rzecznik podkarpackiego sanepidu.  
 
Koronawirusa wykryto także w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej u pacjenta na oddziale wewnętrznym oraz u jednej osoby z personelu medycznego na oddziale ortopedii. – Na oddziałach, gdzie wykryto koronawirusa, wstrzymano przyjęcia. Pozostałe oddziały w szpitalu pracują normalnie – przekazuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
 
Aktualnie w Rzeszowie są dwa ogniska koronawirusa – w wytwórni lodów „Koral” (tam wykryto dotychczas 11 zakażeń) oraz w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”, gdzie do piątku potwierdzono 8 przypadków zakażenia (7 pracowników i 1 osoba z kontaktu). – Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku – przekazuje Dorota Gibała.
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: