Zdjęcie: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia informowało, że odnotowano je w Rzeszowie. Okazało się, że koronawirusa stwierdzono w Łańcucie i Leżajsku. 

Ministerstwo Zdrowia w czwartek rano poinformowało o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, które potwierdzono w testach laboratoryjnych. Dwa dotyczą Podkarpacia i miały dotyczyć Rzeszowa, jeden Wielkopolski – Poznania.  – W sumie mamy 47 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – przekazał nam resort zdrowia. 

Na Podkarpaciu stwierdzono dotychczas trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Pierwszy ujawniono w środę w Leżajsku. Dotyczył on 57-letniej kobiety, która pracowała w leżajskiej przychodni „Medyk.

Dwa nowe przypadki dotyczą mężczyzn w wieku ok. 60 i 65 lat. Nie są oni z Rzeszowa, natomiast testy przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Jeden z mężczyzn jest z rodziny zakażonej 57-latki, przebywa on w szpitalu w Łańcucie. Drugi nowy przypadek dotyczy mężczyzny, który jest w szpitalu w Leżajsku. 

Jak w czwartek poinformował dr Adam Sidor, podkarpacki inspektor sanitarny, wszystkie trzy osoby z Podkarpacia zakażone koronawirusem prawdopodobnie miały wcześniej kontakt z obywatelami Niemiec. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 607 osób, dla 146 wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. W szpitalach przebywa 12 osób. Podkarpacki sanepid dotychczas przeprowadził 97 testów w kierunku koronawirusa. W trzech przypadkach testy okazały się pozytywne. 

W czwartek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała, że od najbliższego poniedziałku szpital w Łańcucie w całości zostaje przekształcony w oddział zakaźnym. Będą do niego kierowani tylko pacjenci, u których zostanie wykryty koronawirus. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ

(jg, ram)

redakcja@rzeszw-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama