Zdjęcie: Pixabay

Dwie osoby z Podkarpacia są wśród siedmiu nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas o pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych. Dotyczą one siedmiu osób, w tym dwóch na Podkarpaciu – konkretnie w Leżajsku. To dwie kobiety w wieku ok. 50-60 lat. – Oboje są w bardzo dobrym stanie medycznym – mówią nasze źródła w sanepidzie. 

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, dodała, że zakażone osoby do tej pory przebywały w kwarantannie.  

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 937 osób, dla 267 wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. W szpitalach przebywa w tej chwili 25 osób. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wykonała 157 testów w kierunku koronawirusa. 

Pozostałe przypadki zakażenia, o których w piątek rano poinformowało Ministerstwo Zdrowia, są z Lublina, Wrocławia i Łodzi. 

Na Podkarpaciu dotychczas odnotowano pięć osób zakażonych koronawirusem. W środę ujawniono pierwszy przypadek, dotyczący 57-letniej mieszkanki Leżajska, w czwartek dwóch mężczyzn w wieku 60-65 lat. W całej Polsce potwierdzono już 58 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama