Agenci CBA zatrzymali cztery kolejne osoby w związku z korupcją wyborczą związaną z ostatnimi wyborami samorządowymi na Podkarpaciu.

Czterej mężczyźni w wieku od 20 do 55 lat zostali wczoraj zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wszyscy są mieszkańcami Sędziszowa Małopolskiego.

W Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcji wyborczej związane z przebiegiem ostatnich wyborów samorządowych.

– Wszystko wskazuje na to, że przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za głosowanie na wskazanych kandydatów – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji. To już łącznie 13 osób, które usłyszały zarzuty w tej sprawie. 23 marca agenci CBA zatrzymali 9 osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Według radia RMF FM. CBA interesuje się ponad 30 osobami, które mogły być zamieszane w proceder kupowania głosów.

– To mieszkańcy co najmniej 5 miejscowości na Podkarpaciu. Większość zdobywała głosy dla lokalnych komitetów powiązanych lub popieranych przez PSL – informuje RMF FM.

CBA przypomina, że osoby, które przyjęły korzyść i zgłoszą się do CBA, mogą liczyć, że sąd złagodzi im karę lub w ogóle jej nie wymierzy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama