Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Urzędnicy zostają w domach, będą pracować on-line. Na osobistą wizytę trzeba się umówić telefonicznie lub mailowo.

Lawinowo rośnie liczba zakażeń koronawirusem. W porównaniu tydzień do tygodnia, we wtorek 25 stycznia jest to wzrost o 88 proc. Dlatego kolejne urzędy zmieniają system pracy. W poniedziałek zrobił to Urząd Miasta Rzeszowa, we wtorek komunikaty w tej sprawie wydały dwa urzędy: Wojewódzki oraz Marszałkowski

Zmiany w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego obowiązują od 25 stycznia. Dotyczą zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

– Wszystkie dokumenty można składać w siedzibie głównej, w budynku przy al. Łukasza Cieplińskiego 4 oraz przy ul. Lubelskiej 4, w holu na parterze – poinformował Daniel Kozik, z biura prasowego urzędu. Na miejscu można otrzymać potwierdzenie złożenia dokumentów.

Mieszkańcy mogą też spotkać się z pracownikami poszczególnych departamentów, wyznaczono do tego punkty obsługi. Wcześniej trzeba się umówić na wizytę, telefonicznie lub mailowo. 

W Urzędzie Wojewódzkim (w Rzeszowie oraz jego delegaturach) zmiany będą obowiązywać od 1 do 28 lutego. Ograniczenia dotyczą bezpośredniej obsługi klienta. – Wizyta w urzędzie będzie możliwa po wcześniejszym zgłoszeniu w systemie internetowej kolejki, bądź telefonicznym lub e-mailowym uzgodnieniu terminu wizyty – poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody.

Jeśli osobista wizyta nie jest konieczna, z urzędnikami można się kontaktować mailowo, telefonicznie, poprzez ePUAP lub pocztą tradycyjną – dodał rzecznik. Na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego są dane kontaktowe do poszczególnych wydziałów, można je znaleźć TUTAJ.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama