Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Do Sąd Rejonowego w Rzeszowie trafił akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Azdinowi K., który jest podejrzany o udział w majowej zadymie kiboli na rzeszowskim Rynku. 

To już drugi akt oskarżenia w ostatnich dniach, który Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wysłała do sądu. Pierwszy akt oskarżenia do sądu trafił pod koniec czerwca. Było nim wówczas objętych siedmiu pseudokibiców Stali Rzeszów. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Teraz oskarżenie dotyczy jednej osoby, także szalikowca Stali: 21-letniego Azdina K. z podrzeszowskiej Nienadówki. – Podobnie, jak poprzednie osoby, został on oskarżony o udział w czynnym zbiegowisku o charakterze chuligańskim – mówi nam Katarzyna Drupka, wiceszefowa rzeszowskiej prokuratury. 

21-latkowi grozi do trzech lat więzienia. Cały czas przebywa w tymczasowym areszcie. Oprócz aktu oskarżenia, Sąd Rejonowy w Rzeszowie przedłużył o kolejne dwa miesiące areszt trzem szalikowcom Stali, objętych pierwszym aktem oskarżenia: 23-letniemu Jakubowi L., 21-letniemu Dominikowi L. i 21-letniemu Kamilowi P.

Prokuratorskie śledztwo prowadzone jest jeszcze wobec sześciu pozostałych podejrzanych o udział w majowej bójce na Rynku w Rzeszowie. – Śledztwo planujemy zakończyć jeszcze w tym miesiącu – zapowiada prokurator Katarzyna Drupka. 

Dotychczas w tej sprawie zarzuty postawiono 14 kibolom Stali Rzeszów, Elany Toruń i Resovii Rzeszów. 10 siedzi w areszcie, wobec dwóch zastosowano poręcznie majątkowe w wysokości 5 tys. i 20 tys. zł, jak również dozory policji.

W bójce, do której doszło 5 maja, uczestniczyło około 80 osób. Pseudokibice obrzucali się krzesłami, stolikami, koszami na śmieci kuflami i popielniczkami. Właścicielka jednego ze zdemolowanych ogródków straty wyceniła na 3000 zł. 

 Pozostałych uczestników ustawki tropi specjalna grupa policyjna pod kryptonimem „Tornado”, którą powołano w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Jedno jest pewne po tej sprawie. Jak potrzebujesz dobrego adwokata, to na pewno nie szukaj go w Rzeszowie.
    “Oprócz aktu oskarżenia, Sąd Rejonowy w Rzeszowie przedłużył o kolejne dwa miesiące areszt trzem szalikowców Stali, objętych pierwszym aktem oskarżenia: 23-letniemu Jakubowi L., 21-letniemu Dominikowi L. i 21-letniemu Kamilowi P.”
    Z Torunia nikt nie został w areszcie.

Comments are closed.