Zdjęcie: KMP Rzeszów
Reklama

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w podrzeszowskim Lutoryżu ostrzega rodziców, by uczulili swoje dzieci na zaczepki przez obce osoby. 

To podobna historia do tej, którą opisywaliśmy w połowie stycznia br., jaka miała miejsce na terenie Trzebosi w gminie Sokołów Małopolski. Tam chłopiec, wracający ze szkoły do domu, został zaczepiony przez dwie osoby podróżujące prawdopodobnie czarnym audi. Chłopiec wystraszył się, zdołał uciec do domu. Policja prewencyjnie zaczęła się częściej pojawiać w okolicach szkoły.

Teraz o podobnym incydencie poinformowała nas matka jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Lutoryżu (gmina Boguchwała). Dyrekcja szkoły do rodziców wysłała następującą wiadomość:

Przed chwilą uzyskałam informację, że jeden z naszych uczniów był w piątek prawdopodobnie zaczepiany przez obce osoby w ciemnym samochodzie. Proszę uwrażliwić dzieci, które same wracają do domu, by nie reagowały na zaczepki obcych i natychmiast informowały osoby dorosłe, że ktoś ich zaczepiał, gdyby taka sytuacja miała miejsce”. 

– Boję się o dzieci. Podobne zdarzenie kilka tygodni temu było w Trzebosi. Nie mamy żadnej pewności, że to był ten sam samochód. Od poniedziałku na pewno w Lutoryżu częściej można zobaczyć przejeżdżający samochód policji – poinformowała nas matka jednego z uczniów. 

Alina Ladzińska, dyrektor SP w Lutoryżu, potwierdza, że do rodziców wysłała ostrzegające wiadomości.

– W piątek ok. 12:00 za jednym z naszych uczniów, gdy wracał do domu, wolno jechał ciemny samochód. To przedziwna sytuacja. Chłopiec wystraszył się i uciekł do domu, gdzie czekali na niego opiekunowie. Wychowawczyni klasy poleciłam, by skontaktowała się z rodzicami chłopca. Oni sami mieli o incydencie powiadomić policję – mówi Alina Ladzińska. 

– Taka informacja do nas dotychczas nie dotarła, ale w czwartek policjanci będą się kontaktowali ze szkołą. Takich incydentów nie lekceważymy, działania prewencyjne na pewno zostaną podjęte – zapewnia Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

  1. Oczywiście że Policja podejmie działania prewencyjne. Właśnie podjęła. Właśnie m.in dlatego powstał ten artykuł. Zadanie wykonane.

  2. Policja powinna się pojawić… ale bez nagłośnienia i w nieoznakowanych. Tak to gość już wie że tak krążą i pojawi się w innym miejscu.

  3. Dajcie spokój policji ona ma tylko jednego ochronić, Kaczyńskiego żeby mu się nic nie stało a tak to w dupie mają czyjeś dzieci.

  4. Napiszcie dokładnie o której godzinie to było. Połowa ludzi ma w samochodach kamerki. Sprawdzą i typek jest na pewno nagrany. Jak długo policja bedzie się cackać w kotka i myszkę. Złapanie go to dzisiaj powinna byc tylko kwestia czasu.

Comments are closed.