Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Lotnisko w Jasionce ma za sobą najlepszy luty w swojej historii. Obsłużyło ponad 62 tysiące pasażerów – o 5 procent więcej niż w lutym ubiegłego roku.

– Ruch na podrzeszowskim lotnisku dynamicznie rośnie – cieszy się Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W lutym w Jasionce, gdzie w 2023 roku po raz pierwszy, w historii przekroczono barierę miliona pasażerów, najchętniej wybierano loty do Warszawy (14,3 tys. osób), Londynu (13,6 tys.) i Rzymu (3,5 tys.).

Z kolei w klasyfikacji przewoźników najwięcej ludzi zasiadło w fotelach samolotów Ryanaira (prawie 25 tys.), LOT-u (14,5 tys.) oraz czarterów, głównie do Egiptu (5 tys.).

– Liczymy, że w sezonie letnim ten pozytywny trend się utrzyma i będziemy mogli być świadkami wzmożonego ruchu pasażerskiego na lotnisku – mówi Hamryszczak.

Sezon letni rozpoczyna się w niedzielę wielkanocną. Podrzeszowskie lotnisko obsługiwać będzie 13 tras regularnych i 16 czarterowych – będzie ok. 120 połączeń tygodniowo.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ryanair, który lata obecnie do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante (nowość) i chorwackiego Zadaru.

LOT wraca z połączeniami do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz do Gdańska (od czerwca do września), a do Warszawy latał będzie aż 33 razy w tygodniu.

Lufthansa od 31 marca dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, zaś WizzAir nadal proponował będzie dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, dokąd będzie można polecieć na weekend (rejsy w poniedziałki i czwartki).

Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości – Izmir i Majorkę.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama