W czwartek (28 lipca) w Rzeszowie na rondzie Dmowskiego doszło do zderzenia opla mokka z podmiejskim autobusem MKS. Oplem kierowała Anna Bomba, Czytelniczka Rzeszów News, która szuka świadków kolizji.

Do kolizji doszło o godz. 15:18. Pani Anna jechała oplem od ul. Marszałkowskiej. Skręcała na rondo z lewego pasa w kierunku al. Piłsudskiego. Z relacji kobiety wynika, że od Marszałkowskiej jechał również podmiejski autobus MKS.

– Zajmował środkowy pas do jazdy na wprost. Z tego pasa kierowca skręcił w lewo na rondo (w kierunku Piłsudskiego) i uderzył we mnie. Twierdzi, że to moja wina, że to ja w niego wjechałam. Kierowca w ogóle z tego pasa nie może skręcać tylko ma strzałkę do jazdy na wprost. Albo się stosujemy do znaków drogowych, albo niech wszyscy jeżdżą jak chcą – relacjonuje Anna Bomba.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ani kobiecie, ani kierowcy autobusu MKS nie wlepili mandatu. Sprawca zdarzenia zostanie ukarany po przeprowadzeniu postępowania policyjnego. Pani Anna została wezwana na komendę, na której ma złożyć zeznania. Będzie je musiał złożyć również kierowca autobusu. Dopiero wtedy policja rozstrzygnie o winie.

Anna Bomba obawia się, że to ona może zostać ukarana za spowodowanie kolizji. Policjanci próbowali sprawdzić zapis z kamer na rondzie Dmowskiego. Okazało się, że jedna z kamer nie działała w tym czasie, a druga była ustawiona w przeciwnym kierunku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pani Anna za pośrednictwem Rzeszów News prosi o pomoc osoby, które były świadkami zdarzenia i mogłyby złożyć zeznania lub udostępnić zdjęcia.

– Każdy świadek zdarzenia jest dla mnie na wagę złota. Wiem, że jechałam prawidłowo. Kierowca autobusu złamał przepisy. Sprawa pójdzie do sadu, ponieważ wiem, że mam rację w 100 procentach. Stąd tak bardzo zależy mi na świadkach. Jestem kierowcą od 11 lat a nie od wczoraj. Ani razu nie miałam żadnej stłuczki, kolizji, itp. Nie dam sobie wmówić czegoś, co nie miało miejsca – twierdzi Anna Bomba.

Z panią Anną można się kontaktować telefonicznie: 883 993 616 lub e-mailowo: agmbomba@onet.eu

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama