Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Cofając seatem, uderzył w opla, a następnie uciekł z miejsca kolizji. Gdy został zatrzymany, okazało się, że jest pijany. 

Do zdarzenia doszło w środę (23 grudnia) przed godz. 11:00 na ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem nie zachował ostrożności i cofając zderzył się z oplem, za kierownicą którego siedziała 49-letnia kobieta.

– Po zdarzeniu, kierowca seata porzucił samochód i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci drogówki ustalili sprawcę kolizji. Seatem kierował 42-letni mieszkaniec Rzeszowa. Gdy został zatrzymany, okazało się, że był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz tego, kierował on samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

42-latkiem zaopiekowała się rodzina. Teraz sprawą zajmą się policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność m.in. za kierowanie autem po pianemu oraz spowodowanie kolizji.

W samym zdarzeniu, na szczęście, nikomu nic się nie stało.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama