Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 62-letni rowerzysta, który w czwartek w Rzeszowie doprowadził do zderzenia z 16-letnią rowerzystką. 

Do zdarzenia doszło ok. 14:30 w pobliżu skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego na drodze dla rowerów. Jak ustalili policjanci, 62-letni mieszkaniec Rzeszowa najechał na jadącą przed nim 16-letnią rowerzystkę.

– Rowerzyści przewrócili się, 62-latek został ranny. Okazało się, że mężczyzna był pijany, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Policja zapowiada, że 62-latek odpowie za wykroczenie. 

Godzinę wcześniej, innego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego, ujawnili policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim. W Przewrotem zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który kierował oplem. Mężczyzna miał ok. 3 prom. alkoholu.

– Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy – dodaje nadkom. Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: