Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Funkcjonariusze podkarpackiej policjanci mają nową broń w walce z piratami drogowymi. To trzy radiowozy BMW 320i xdrive o podwyższonych parametrach.

Jak nas poinformowała nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pojazdy trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego KWP.

– Będą wykorzystywane do służby na drogach województwa przez funkcjonariuszy Referatu Kontroli Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad, także w ramach działań zespołu „SPEED”, który będzie przeciwdziałał niebezpiecznym zachowaniom na drodze – twierdzi nadkom. Marta Tabasz-Rygiel. 

Atutem BMW jest ich podwyższona moc (135 kW), nowe oznakowane policyjne radiowozy rozpędzają się do 240 km/h, ich pojemność to 1998 ccm, mają automatyczną skrzynię biegów. BMW będą wykorzystywane także do pilotaży realizowanych przez policjantów drogówki KWP w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Radiowozy mają standardowe wyposażenie pojazdów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego – wyjaśnia nadkom. Tabasz-Rygiel. 

Cena pojazdu to 134,5 tys. zł. Zakup radiowozów sfinansowano z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla Polskiej Policji”. Pieniądze pochodziły z unijnego programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama