Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

O pomoc w rozpoznaniu mężczyzny, który jest podejrzewany o zabójstwo 77-letniego mieszkańca Krosna sprzed prawie 10 lat, apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

W piątek KWP opublikowała portrety pamięciowe mężczyzny, podejrzewanego o dokonanie zbrodni, do jakiej doszło 31 lipca 2009 r. Około godz. 13:00 sprawca wdarł się do domu przy ul. Lenarta w Krośnie i tam zabił 77-letniego mężczyznę, a wcześniej doprowadził do stanu bezbronności jego żonę.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie, która czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy zleciła Wydziałowi Dochodzeniowo-Śledczemu Komendy Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. To funkcjonariusze tego wydziału sporządzili portret pamięciowy mężczyzny, podejrzewanego o zabójstwo 77-latka. 

Jak wynika z ustaleń policji, sprawca ma około 30 lat, 170 cm wzrostu, ciemne, krótkie, lekko falowane włosy zaczesane do góry, ma średnią sylwetkę bez cech charakterystycznych. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciach proszony jest o kontakt z policją, tel. 17 8582457, 17 858 2327 lub 997.

– Każda informacja jest ważna – podkreśla KWP w Rzeszowie. Przestępstwo zabójstwa w Polsce przedawnia się po 30 latach. 

(ram)

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Ile zamordowany człowiek w momencie śmierci miał lat? Bo na portalu nowiny24.pl piszą , że miał 68 lat. Jeżeli tak, to nie można pisać o 77 letnim człowieku, bo w momencie śmierci miał 68 lat.
    Profesjonalizm redaktorów rzeszow-news.pl. Wróćcie do szkoły!

Comments are closed.