Wybory 2018. Komitet Rozwój Rzeszowa ujawnia “całą prawdę” o radnych PiS

24
Reklama

Na finiszu kampanii wyborczej komitet Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca wypuścił grafiki z wizerunkami radnych PiS. Dostaje im się za to, że wiecznie są przeciwko budżetowi. – To akt desperacji – odpowiada PiS. 

 

– Radni PiS udowodnili, że nie słuchają głosu mieszkańców, a mówią że słuchają! – uważa Rozwój Rzeszowa, który w piątkowe popołudnie do mediów rozesłał dane świadczące o tym, że rzeszowscy radni PiS w mijającej kadencji dali się poznać jako ci, którzy regularnie głosowali przeciwko uchwalaniu budżetu miasta. Tak było od 2016 do 2018 roku. 

– A inwestycje dotyczą żłobków, szkół, dróg, boisk sportowych… – wylicza proprezydencki komitet. 

Klub PiS w tej kadencji miał 10 radnych. Z danych, które zebrał Rozwój Rzeszowa, wynika, że w 2015 roku przeciwko uchwalaniu budżetu na 2016 rok byli wszyscy radni PiS. Rok później 9, jeden wówczas nie głosował – Grzegorz Koryl. W 2017 roku było podobnie, z tym, że w głosowaniu nie uczestniczył Roman Jakim, który w tegorocznych wyborach walczy o mandat do sejmiku podkarpackiego. 

Rozwój Rzeszowa sprawdził również aktywność posła PiS Wojciecha Buczaka, kandydata partii na prezydenta. W ciągu trzech lat Buczak miał 26 interpelacji poselskich, na temat Rzeszowa ani jednej. 

PiS: Kłamliwa akcja, akt desperacji  

Do akcji Rozwoju Rzeszowa odniósł się już Marcin Fijołek, jeden z jej “bohaterów” i jednocześnie szef sztabu Wojciecha Buczaka. – To zagranie Rozwoju Rzeszowa w ich stylu – agresywne. Nie potrafili się powstrzymać na końcu kampanii przed płytką i słabą zagrywką. Ta akcja ma charakter kłamliwy – mówi nam Marcin Fijołek.

Przekonuje, że radni PiS w minionej kadencji głosowali przeciwko uchwalaniu budżetu miasta nie dlatego, że kwestionowali zawarte inwestycje w budżecie, a dlatego, że nie było w nim takich, których dopominali się mieszkańcy. 

– Dotyczących rozładowania korków w mieście. Przez 16 lat prezydentury Tadeusza Ferenca nie powstał aquapark, czy z prawdziwego zdarzenia Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, miasto nie wykorzystało okazji by zdobyć 277 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy południowej – wymienia Fijołek.

– Głosowaliśmy przeciwko mało ambitnemu budżetowi, pozbawionemu wielu potrzebnych inwestycji – dodaje. PiS uważa, że akcja Rozwoju Rzeszowa jest “aktem desperacji”, który wynika ze strachu przed rozstrzygnięciem niedzielnych wyborów. – Jestem przekonany, że mieszkańcy nie dadzą się nabrać na takie niskie zagrywki – twierdzi Marcin Fijołek. 

Niedługo później PiS wydał oficjalne stanowisko na akcję Rozwoju Rzeszowa. Więcej – TUTAJ

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października. Mieszkańcy Rzeszowa będą wybierać w czterech okręgach 25 radnych. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

24 KOMENTARZE

 1. O przemarszach kompanii honorowej podhalańczyków zapomniano. Budżet nie udźwignął, w planie nie było. Może teraz jakiś kandydat doda do programu. A ci podhalańczycy bezimienni co galowo szli przez trawnik obok hali sportowej na Podpromiu w poniedziałek (15 października 2018) około 15:20 to pewnie ćwiczenia galowe. Ewentualnie partyzanty wotu przebrane. Dowodzący za nic miał krok marszowy, lazł jak ta łajza pierwsza przed ostatnimi. I takie jest teraz wojsko?

 2. Pis nie jest przeciwko wszystkiemu tylko przeciwko głupocie bezmyślności i totalnym braku gospodarności. I jeśli blokuje wszystko to dobrze, bo to oznacza, że wszystko co obecne władze proponują jest do dup..y…i ja sie z tym zgadzam. Łącznie z blokowaniem najdroższego najgorszego i najdłuższego wariantu obwodnicy południowej. Brawo PIS tak trzymać. Rządzić to trza umić a nie pchać na siłę projekt obwodnicy z przed 30 lat. I bezkarnie zabudowywać ostatnie zielone skrawki miasta przez bandyckie developerskie praktyki. Tadku dosyć. Dziękujemy bo dużo zrobiłeś dobrego ale ostatnie lata pokazują zły kierunek bandyckich i nieuczciwych działań, które nie wiem czemu nadal nazywasz rozwojem. Budowanie molochów na bulwarach i żwirowni oraz inne podejrzane intratne inwestycje jak budowanie szeregówek bez odpowiedniego dojazdu i infrastruktury które sprawiły olbrzymie korki nie mają nic wspólnego z rozwojem rzeszowa a bardziej z bandyckim sposobem ograbienia miasta i ludzi z tego co mieli.

 3. Może najpierw je załóż i przeczytaj co napisałaś? A czy wszystko jest przeciwko? Gratuluję szybkiej weryfikacji prawdziwości wszystkich podanych informacji. 🙂

 4. Pis jest przeciwny wszystkiemu. No normalne to nie jest. No chyba że to ich strategia to robić na złość prezydentowi Ferencowi. Mniejsza o Rzeszowian byle Mu zaszkodzić.

 5. Panie M.Fijołek jesteście obłudnymi hipokrytami, Rozwój Rzeszowa zagrał agresywną polityką ,a co wyście zrobili nasyłając gazetę super expres i waszą telewizję na plac budowy dworca podmiejskiego ??!!!!

 6. Aktem desperacji pisu to jest ten cały Buczak który nic dla Rzeszowa nie zrobił jak zresztą te pseudo rajcy pisowskie z ratusza. Buczok Fijołek twierdzi że miasto nie wybudowało aqaparku , proponuje aby zapytał się Kultysa dlaczego ,on zna odpowiedź.
  Jak można bezczelnie łgać że to co podał Rozwój Rzeszowa to jest kłamliwe ,te pisole siedzą w radzie miasta tylko po to aby blokować inwestycje , na tym im najbardziej zależy aby Ferenca zdenerwować . Ja liczę na to że mieszkańcy miasta wreszcie przejrzeli na oczy i tych darmozjadów nie wybiorą .

 7. Nie wykorzystało 277 mln, fakt. Pytanie dlaczego. Uniemożliwi to pańscy koledzy razem z wojewodziną a w kuluarach z marszałkiem. Jak Pan nie wiesz tego to proponuję skończyć z polityką. Szkoda głosu.

 8. Panie Fjołek pościągaj plakaty z os. Zalesie. Był Pan przeciwny rozbudowie i wyremontowaniu szkoły na os. Zalesie, która była w opłakanym stanie, a teraz ubiega się Pan o głosy mieszkańców. Jest Pan stracony na os. Zalesie. Wybiorę innego kandydata z PiS. Mam nadzieję, że nie wejdzie Pan do Rady Miasta!!!

 9. Wszystko blokują jak popadnie to i budowę tak potrzebnej obwodnicy południowej zablokowali.

  Cały pis.

  Byle zrobić na złość prezydentowi. A ludzie w korku stoją? Brawo PiS. Stary pies z kulawą nogą na was zagłosuje.

 10. To co robią politycy pisu to zwykłe skurwysyństwo. Głosować ZAWSZE przeciw wszystkiemu? Ręce opadają. Rozumiem że to wszystko co mają do zaproponowania mieszkańcom?

 11. Niezłe zagranie tuż przed ciszą wyborczą. W przypadku “pomyłek” w materiale ich sprostowanie nie będzie już możliwe przed wyborami, ale w przestrzeni medialnej zostanie, że głosował przeciw, niezależnie czy to prawda, czy nie.
  Czytelność przeciw czemu głosował okazuje się mało ważna, natomiast “Głosował przeciw, a mówi, że słucha mieszkańców” jest wyeksponowane i to ma zostać w (pod)świadomości czytającego.
  Szkoda, że RR zwlekał do omalże ostatniej chwili z opublikowaniem statystyk, tym bardziej, że ich przygotowanie to nie jest żmudna robota, którą trzeba zestawiać przez wiele tygodni.
  Wszak w ratuszu są komputery, a głosowania odbywają się z ich użyciem?

Comments are closed.