Reklama

Matka miała ponad 2,5 promila, ojciec prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Oboje w Rzeszowie opiekowali się dwójką małych dzieci.

Wczoraj (15 maja) po godz. 14:00 rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze w jednym z mieszkań na rzeszowskim osiedlu Piastów. Ze zgłoszenia wynikało, że rodzice który opiekowali się dwoma synami, mogą być pijani.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu zastali dwie osoby dorosłe, które opiekowały chłopcami. Jeden z nich ma rok, drugi 5 lat. Podejrzenia, że rodzice dzieci mogą być pijani, potwierdziły się. 40-letnia matka miała ponad 2,5 prom. alkoholu w organizmie, 31-letni ojciec prawie trzy.

Dziećmi zaopiekowała się ich babcia, która została wezwana przez policjantów. Rodzice trafili do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze o całym zdarzeniu powiadomią sąd rodzinny.

Do podobnej sytuacji na Podkarpaciu doszło w sobotę w powiecie krośnieńskim. Kobieta, jadąca samochodem, zauważyła bawiącą się na środku drogi małą dziewczynkę. W pobliżu nie było opiekuna dziecka, więc odprowadziła ją do domu.

– Podczas rozmowy zaniepokoiło ją zachowanie rodziców. Podejrzewała, że mogą być nietrzeźwi. W związku z tym, wezwała na miejsce policję – informuje podkarpacka policja.

Policjanci potwierdzili, że rodzice są pijani. Matka i ojciec mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmach. W takim stanie opiekowali się 2,5-letnią córką i jej 4-letnim bratem. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie.

Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Materiały trafią do sądu rodzinnego. Policjanci ustalają, czy doszło do narażenia dzieci na niebezpieczeństwo.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. skoro dziećmi zaopiekowała się babcia to na jakiej podstawie prawnej rodziców pozbawiono wolności ?
    a sąsiadów podpierdalaczy też można załatwić

Comments are closed.