Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu
Reklama

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca opla. W środę w Rzeszowie najechał na tył renault. 28-latka zatrzymali żołnierze. 

Do zdarzenia doszło około godz. 10:30 na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. To tam został zatrzymany nietrzeźwy kierowca, który spowodował kolizję.

28-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, kierujący oplem combo, jadąc lewym pasem ruchu ulicą Batalionów Chłopskich, najechał na tył renault. Jego kierowca, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, zatrzymał się na skrzyżowaniu, czekając na zmianę świateł. 

– Świadkami zdarzenia byli będący w służbie żołnierze. Gdy poczuli od kierowcy opla alkohol, zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę i na miejsce wezwali funkcjonariuszy – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. 28-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przewieźli do izby wytrzeźwień. Za jazdą po pijanemu, 28-latkowi grozi do dwóch lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama