Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Carpathia Festival Rzeszów 2019

Badanie przygotowano z myślą zarówno o pracownikach instytucji kulturalnych, jak i ich odbiorcach. Ma ustalić kondycję kultury po epidemii. 

– Aktualna sytuacja pogarsza warunki korzystania z oferty kulturalnej na terenie całego kraju – zauważają autorzy ankiety. – Informacje zebrane w ankietach i podsumowane w raporcie określą stan kultury oraz pomogą w podjęciu ewentualnych kroków, które pozwolą na rozkwit kulturalnego życia w wielu miejscach – dodają. 

Ankieta przeznaczona dla pracowników instytucji kulturalnych jest TUTAJ, a ankieta skierowana do odbiorców oferty kulturalnej instytucji z Podkarpacia – TUTAJ oraz na profilach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w mediach społecznościowych.

Ankieta dla odbiorców kultury składa się z 21 pytań. Kilka z nich dotyczy potrzeby powstawania nowych instytucji kultury.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W wielu miejscowościach na Podkarpaciu nie ma domów kultury albo rozwijają się one słabo ze względu na brak środków finansowych lub niskie zainteresowanie ze strony mieszkańców – twierdzą organizatorzy i zachęcają do wypełniania ankiet.

Badanie prowadzone jest do 15 czerwca. Raport zostanie opublikowany na koniec miesiąca.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama