Reklama

Znajomi Dawida Seredyńskiego, uratowanego przez Joannę Mendralę, organizują w najbliższą środę (15 kwietnia) w Rzeszowie koncert charytatywny. Przyjdźcie i pomóżcie 23-latkowi.

Dawid Seredyński został uratowany 3 grudnia ub. r. przez Joannę Mendralę, kierowcę MPK w Rzeszowie. Tamtego dnia pani Joanna jeździła na trasie linii nr 54. W Rogoźnicy na pętli autobusowej przed godz. 6:00 rano do autobusu wsiadł młody mężczyzna. Po chwili osunął się na podłogę. Joanna Mendrala przez kilkanaście minut, do czasu przyjazdu karetki pogotowia, prowadziła masaż serca Dawidowi Seredyńskiemu.

Dzięki reakcji pani Joanny, udało się uratować życie 23-latkowi. O bohaterskiej postawie Joanny Mendarli informowały ogólnopolskie media (TUTAJ i TUTAJ). Dawid trafił do szpitala. Przez prawie 2 miesiące był w śpiączce, ma kłopoty z poruszaniem się, mową i orientacją. Rehabilitacja Dawida jest bardzo kosztowna – jej miesięczny koszt to 22 tys. zł.

Dawid czeka na pomoc

Znajomi studenta Politechniki Rzeszowskiej postanowili zorganizować dla niego koncert charytatywny. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Dawida Seredyńskiego. Koncert, który odbędzie się w środę (15 kwietnia) w rzeszowskim klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31), ma pomóc przyjaciołom Dawida uzbierać chociaż część potrzebnej dla niego kwoty.

– Zdecydowałyśmy się dlatego, że moja przyjaciółka, Magdalena Podraza, mieszkała z Dawidem w jednym mieszkaniu przez 1 rok studiów. Bywałam u nich i w ten sposób poznałam Dawida. Dlaczego koncert? Bo już kiedyś organizowałam podobne przedsięwzięcie na rzecz 2-letniego chłopca z nowotworem mózgu i ta forma świetnie się sprawdziła – mówi Magdalena Jędrzejczyk, przyjaciółka Dawida Seredyńskiego.

Licytacje, ręcznie malowane koszulki

„Zapraszamy wszystkich znajomych/nieznajomych Dawida, każdą dobrą duszę i fana grających zespołów. Każda wejściówka się liczy. Dodatkowo organizujemy licytację, zbieramy fanty zarówno od okolicznych, rzeszowskich zespołów jak i bardziej znanych, lecą do nas plakaty m.in. od Luxtorpedy i Acid Drinkers. Dodatkowo będziecie mogli zdobyć ręcznie malowane koszulki wykonane przez SMart Art – zachęcają do udziału w koncercie znajomi 23-latka.

Podczas koncertu zagrają rzeszowski zespół Diaboł Boruta (folk/metal), heavy-rockowy Mindfraction z Dębicy, rock-metalowy Drakkar z Rzeszowa, pop-rockowa rzeszowska grupa Dreamheart i ukraiński raper Maksym „Patahem” Fedirczuk. Wstęp na koncert 12 zł. Początek o godz. 18:00.

„Liczymy na was, Dawid zasługuje na pomoc! Działajmy” – apelują organizatorzy.

Dawidowi można też pomóc wpłacając darowizny na konto Polskiego Towarzystwa do Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. Numer konta 48 1020 4274 0000 1902 0060 3738 z dopiskiem Dawid Seredyński (SWIFT PKO BP: BPKOPLPW).

https://www.youtube.com/watch?v=rE_Tojg_iOg

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: