Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury 2021 w Rzeszowie będzie mogło obejrzeć na żywo 6000 widzów. Premiowani będą ci, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19. 

ESK 2021 zbliża się wielkimi krokami. Festiwal zaplanowano na 25-27 czerwca (pełny program TUTAJ). Koncert Główny odbędzie się 25 czerwca w Parku Sybiraków, pozostałe atrakcje kulturalne w kilku innych lokalizacjach na terenie miasta. 

Koncert Główny ESK 2021 rozpocznie się o godz. 20:00. Na początek Roxie Węgiel, a dalej kolektywy – Sylwia Grzeszczak i Jamala, Margaret i Kalush, Grubson i Dakhabrakha oraz Krzysztof Zalewski i Nizkiz, a na finał projekt Anawa 2020.

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności, jednak przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa i przestrzeganiu stosownych obostrzeń.

Teren będzie odpowiednio wygrodzony, a na widownię wejdzie tylko 250 osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Bezpłatną wejściówkę pobraną ze strony estrada.rzeszow.pl trzeba będzie pokazać organizatorom na miejscu wydarzenia. 

Osoby zaszczepione przed wejściem na teren imprezy będą musiały wypełnić stosowne oświadczenie. Tu limit uczestników jest znacznie wyższy – 5750 wejściówek. To oznacza, że Koncert Główny w Parku Sybiraków będzie mogło oglądać na żywo 6000 widzów.

Osoby, którym nie uda się uzyskać wejściówki, wciąż będą mogły zobaczyć koncert, ale w zaciszu domowym – Koncert Główny będzie transmitowany w TVP2 o godzinie 22:25.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Informacja o pobieraniu bezpłatnych wejściówek na koncert dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19 będzie ogłoszona na stronie estrada.rzeszow.pl, stadionkultury.pl oraz facebook.com/EuropejskiStadionKulturyPL i na facebook.com/EstradaRzeszowska.

Wstęp na wydarzenia odbywające się w Klubie Festiwalowym będzie także możliwy dwutorowo – przez rejestrację na estrada.rzeszow.pl lub wypełnienie oświadczenia na miejscu wydarzenia (z wyłączeniem Smyk Arena – zapisy na rdk.rzeszow.pl).

ESK 2021 to nie tylko Koncert Główny i wydarzenia w Klubie Festiwalowym na bulwarach. Bezpłatne wejściówki na Art Celebration (Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego), spektakl „Biruta i tajemnica Rzeki” (Teatr Maska) i Ciało.Obiekt (warsztaty i performance w BWA) będą dostępne tylko przez stronę estrada.rzeszow.pl.

Inaczej będzie natomiast w przypadku Art Color Ballet (dziedziniec Zamku Lubomirskich) i Rzeszowskie Janusze (Rzeszowski Inkubator Kultury). Bezpłatne wejściówki będą dostępne na stronie estrada.rzeszow.pl i na miejscu wydarzenia. 

ESK 2021 odbywa się pod patronatem Rzeszów News. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama