Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Piotr Nowak
Reklama

2 marca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy koncert upamiętniający frontmana zespołu Breakout – Tadeusza Nalepę. 

Muzyka stworzonego przez Tadeusza Nalepę od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Podczas marcowego koncertu usłyszymy popularne utwory z repertuaru Nalepy i Breakoutu w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Wystąpią muzyczni przyjaciele Tadeusza Nalepy: Marek Surzyn, Leszek Cichoński, Józef Skrzek oraz Piotr Nowak z zespołem. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli również Ania Rusowicz oraz Piotr Cugowski. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki z radiowej “Trójki”.

Koncert odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej 2 marca (sobota) o godz. 18:00. Bilety w cenie 65 zł (przedsprzedaż do 17 lutego) oraz 85 zł (od 17 lutego do dnia koncertu) można kupić na platformie Ekobilet, a od 28 stycznia również w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24).

Tadeusz Nalepa pochodził z podrzeszowskiego Zgłobnia. W tym roku obchodzona jest 12. rocznica śmierci “ojca polskiego bluesa”. Nalepa zmarł 4 marca 2007 toku. Dwa lata później na ulicy 3 Maja w Rzeszowie postawiono rzeźbę z brązu niegdyś znakomitego muzyka. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się w 100%. To samo dotyczy wyprzedaży w sklepach, czy aż tylu Anglików przebywa w Rzeszowie, że trzeba informację o wyprzedaży podawać w angielskim, jeszcze ktoś pomyśli że to jakieś SALE porodowe.

  2. A któż to wymyślił taką nazwę koncertu? “Tribute to Nalepa”?
    Czy śp. Tadeusz Nalepa nie był przypadkiem Polakiem? czy nie śpiewał pięknych tekstów Bogdana Loebla po Polsku? Czy w polskim języku jest za mało słów, żeby nazwać ten koncert chociażby: “W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”? Ja rozumiem, że jest XXI wiek i wiele słów angielskich (szczególnie z terminologii informatycznej) przenika do języka polskiego ale w tym przypadku jest to całkowicie nieuzasadnione i bez sensu!

    https://www.youtube.com/watch?v=OF2aA2m1Dns

Comments are closed.