Zdjęcie: materiały prasowe RDK

Niedzielne popołudnie można spędzić w towarzystwie muzyków Filharmonii Podkarpackiej i przy dźwiękach muzyki wiedeńskiej. W Rzeszowskim Domu Kultury przy ul. Staromiejskiej odbędzie się koncert “W krainie walca wiedeńskiego”.

Koncert muzyki wiedeńskiej dedykowany jest wszystkim seniorom. – Zabrzmią utwory znane z koncertów noworocznych, a także: walce, polki, galopy, czardasze, kompozycje Johanna Straussa i Josepha Lannera w wykonaniu ARSO Ensemble – zachęcają do udziału organizatorzy, czyli Rzeszowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Musicus Kameraliści Rzeszowscy.

Podczas koncertu będzie komentarz dotyczący wykonywanych utworów.

ARSO Ensemble to kwintet smyczkowy, który tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach, altowiolista Piotr Gajda, wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sławomir Ujek.

Koncert muzyki wiedeńskiej “W krainie walca wiedeńskiego” odbędzie się w niedzielę, 27 listopada, o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a. Wstęp darmowy.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama