Green Weekend to ekologiczne wydarzenie, które odbędzie się 10-12 czerwca w Rzeszowie. Organizatorami imprezy jest firma Metkom, Rada Osiedla Miłocin, Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Rzeszów – Stolica Innowacji. Wydarzenie ma na celu propagować ekologiczne rozwiązania nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także dla firm. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji nie tylko dla rodzin. Spora dawka wiedzy czeka też na przedsiębiorców.

Green Weekend – Ekologiczna Konferencja

10 czerwca 2022, o godzinie 9:00, imprezę rozpoczyna Ekologiczna Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim, ul. Pigonia 1, koło ul. Rejtana, budynek A0.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać 14 wykładów związanych z ekologią, recyklingiem, odnawialnymi źródłami energii oraz gospodarką odpadami. Prelegentami będą naukowcy, przedstawiciele administracji państwowej zajmujący się ochroną środowiska, a także firmy i fundacje związanie z ekologią.

Więcej informacji znajdziesz: TUTAJ

Zielona Zamiana i Zielone Kino Plenerowe na Osiedlu Miłocin

Kolejnego dnia, 11 czerwca, na Osiedlu Miłocin (ul. Miłocińska 75) będzie można wymienić odpady na kwiaty, pomidorki koktajlowe, begonie czy nasiona łąki kwietnej. Wystarczy, że przyjdziesz na Zieloną Zamianę ze złomem, puszkami aluminiowymi, makulaturą, butelkami PET, zużytymi bateriami czy elektrośmieciami, a organizatorzy wymienią je na odpowiednie rośliny.

Sprawdź szczegóły wydarzenia: TUTAJ

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zielone Kino Plenerowe rozpoczyna się o 21:00 również przy ul. Miłocińskiej 75. W repertuarze są trzy krótkometrażowe filmy ekologiczne oraz jeden firm Oskarowy, Green Book. Na uczestników czekają leżaki, popcorn, przepiękne miejsce oraz doborowe towarzystwo.

Ekologiczny Piknik Rodzinny – zakończenie Green Weekend

Ostatniego dnia, 12 czerwca, odbędzie się Ekologiczny Piknik Rodzinny w Parku Jedności Polonii z Macierzą (koło ROSIRU). Impreza będzie trwać od 11:00 do 17:00. Atrakcje przygotowane dla uczestników mają naprawdę ekologiczną moc. Warsztaty, eksperymenty, animacje, dmuchańce, konie, bomby kwiatowe, wóz strażacki, gry z lat 90., palant oraz konkursy z nagrodami. Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs piosenki ekologicznej Miasta Rzeszowa, EKO-TONY.

Na tych, którzy kochają zapach lasu, czeka bezpłatna wycieczka edukacyjna Przystanek Las do Boru Głogowskiego (organizatorzy zapewniają transport dla 45 osób, po dwie grupy, zapisy: greenweekend@metkom.pl w treści należy wpisać Przystanek Las i podać ilość chętnych osób, jedna musi być pełnoletnia)

Rzeszów Gra w Zielone – wygraj elektryczną hulajnogę

12 czerwca 2022 w centrum Rzeszowa organizowana jest gra miejska “Rzeszów Gra w Zielone”. Nagrodą główną w grze jest Puchar Recyklingu Miasta Rzeszowa oraz hulajnoga elektryczna FRUGAL CYBER, której sponsorem jest firma Electricall. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w grze? Zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie www.metkom.pl/green-weekend-rzeszow, zebrać green team i wysłać zgłoszenie na maila: greenweekend@metkom.pl w treści wpisując imię i nazwisko, adres mailowy, numer komórkowy kapitana drużyny, a także imiona i wiek pozostałych uczestników. Kapitan drużyny musi być pełnoletni.

Skąd wziął się Green weekend?

W 2018 roku na Osiedlu Miłocin Park odbyła pierwsza Zielona Zamiana, czyli wymiana odpadów na rośliny. Było to, pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Rzeszowie. Akcja okazja się sukcesem i na jej bazie powstał Green Weekend, czyli 3 dni świętowania ekologicznego.

Pamiętaj, Green Weekend, 10-12 czerwca. Bądź z nami w Rzeszowie. Stolicy Ekologii i Innowacji. Serdecznie zapraszamy!

 

Reklama