Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Płatny parking przy rzeszowskim targowisku, to większa rotacja klientów. Z takiego założenia wyszli kupcy, którzy poprosili ratusz o prowadzenie opłat za miejsca postojowe przy ul. Dworaka.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojęto decyzję, że parkingi przy nowym targowisku na ul. Dworka będą płatne. Wnioskował o to ratusz na prośbę kupców, którzy chcą uzyskać większą rotację klientów.

W przyjętej uchwale zdecydowano, że pierwszy parking ma być czynny od poniedziałku do soboty w godzinach funkcjonowania targowiska, przy czym opłaty będą pobierane tylko w sobotę.

Za każdą rozpoczętą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić: 2,5 zł (samochody osobowe), 5 zł (samochody osobowy z przyczepą oraz samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t) 7,50 zł (samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t z przyczepą oraz autobusy i samochody ciężarowe powyżej 3,5 t).

Pierwszy parking w niedzielę będzie nieczynny, ponieważ w tym dniu na jego terenie handel będą prowadzić tzw. kupcy jednodniowi. W związku z tym, drugi parking (na drugiej nitce Wisłokostrady) będzie czynny tylko w niedzielę oraz w dniach nasilonego handlu jak np. przed Wszystkimi Świętymi, Wielkanocą, czy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Opłaty za parkowanie na drugim parkingu są takie same, jak na pierwszym.

Osoby, które są właścicielami pawilonów handlowych i swoją działalność prowadzą przez cały tydzień, będą mogły wykupić abonament parkingowy w wysokości 70 zł. Ci, którzy handlują tylko w niedzielę, również będą mieli taką możliwość, ale za abonament zapłacą 100 zł.

Przypomnijmy, że pierwszy pomysł płatnych parkingów przy ul. Dworaka pojawił się w listopadzie 2017 roku. Radni wówczas o nim nie dyskutowali, ponieważ Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa podarł projekt uchwały zanim doszło do głosowania. Ferenc o tym pomyśle dowiedział się z mediów, mimo że wcześniej dokument podpisał.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama