Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Płatny parking przy rzeszowskim targowisku, to większa rotacja klientów. Z takiego założenia wyszli kupcy, którzy poprosili ratusz o prowadzenie opłat za miejsca postojowe przy ul. Dworaka.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojęto decyzję, że parkingi przy nowym targowisku na ul. Dworka będą płatne. Wnioskował o to ratusz na prośbę kupców, którzy chcą uzyskać większą rotację klientów.

W przyjętej uchwale zdecydowano, że pierwszy parking ma być czynny od poniedziałku do soboty w godzinach funkcjonowania targowiska, przy czym opłaty będą pobierane tylko w sobotę.

Za każdą rozpoczętą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić: 2,5 zł (samochody osobowe), 5 zł (samochody osobowy z przyczepą oraz samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t) 7,50 zł (samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t z przyczepą oraz autobusy i samochody ciężarowe powyżej 3,5 t).

Pierwszy parking w niedzielę będzie nieczynny, ponieważ w tym dniu na jego terenie handel będą prowadzić tzw. kupcy jednodniowi. W związku z tym, drugi parking (na drugiej nitce Wisłokostrady) będzie czynny tylko w niedzielę oraz w dniach nasilonego handlu jak np. przed Wszystkimi Świętymi, Wielkanocą, czy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Opłaty za parkowanie na drugim parkingu są takie same, jak na pierwszym.

Osoby, które są właścicielami pawilonów handlowych i swoją działalność prowadzą przez cały tydzień, będą mogły wykupić abonament parkingowy w wysokości 70 zł. Ci, którzy handlują tylko w niedzielę, również będą mieli taką możliwość, ale za abonament zapłacą 100 zł.

Przypomnijmy, że pierwszy pomysł płatnych parkingów przy ul. Dworaka pojawił się w listopadzie 2017 roku. Radni wówczas o nim nie dyskutowali, ponieważ Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa podarł projekt uchwały zanim doszło do głosowania. Ferenc o tym pomyśle dowiedział się z mediów, mimo że wcześniej dokument podpisał.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama