Zdjęcie: Pixabay

W pierwszym podejściu żadna firma nie odpowiedziała na zapytanie ofertowe dotyczące rewitalizacji podwórek na os. Andersa i os. Grota Roweckiego w Rzeszowie. Ratusz ponownie zaczął poszukiwania.

– Podwórka rzeszowskich osiedli mają się zmieniać, bo kiedyś to były brzydoty – twierdzi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W związku z tym ratusz ponownie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji związanej z rewitalizacją podwórek na os. Andersa i os. Grota Roweckiego. W obydwu przypadkach w pierwszym podejściu na zapytanie ofertowe nie odpowiedziała żadna firma.

W ramach zaplanowanych prac zostało uwzględnione odświeżenie przestrzeni między blokami na os. Andersa przy ulicach Boruty Spiechowicza, Broniewskiego Mikołajczyka, Ofiar Katynia. Natomiast na os. Grota Roweckiego będą to podwórka przy ulicach Chodkiewicza, Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Lenartowicza, Staszica i placu Śreniawitów.

Firma, która zajmie się opracowaniem dokumentacji zobowiązana jest do tego, aby przeprowadzić co najmniej dwukrotnie konsultacje społeczne wśród mieszkańców wspomnianych osiedli, którzy będą mogli wypowiedzieć się na temat koncepcji zmian na ich podwórkach.

Rewitalizacja ma zakładać m.in. modernizację i przebudowę nawierzchni placów i chodników, uporządkowanie parkingów, powstanie dodatkowych miejsc parkingowych, odnowienie zieleni, budowę placów zabaw oraz innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych np.  siłownie na świeżym powietrzu, małe ścianki wspinaczkowe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W planach jest również wymiana elementów małej architektury np. altanek, ławek, koszy na śmieci, poidełek dla ptaków, stojaków na rowery oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne typu LED.

Miasto chce również  wprowadzić udogodnienia innowacyjne jak np. ogrody deszczowe. To nasadzenia roślin w gruncie bądź pojemniku, które usuwają zanieczyszczenia z  przepływającej wody deszczowej zbieranej z powierzchni dróg, placów i dachów.

Na osiedlach mają się również pojawić takie elementy, jak bariery tłumiące hałas uliczny np. w formie „zielonej ściany”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama