Koniec festiwalu Rockowa Noc i Faine Misto. Z Tadeuszem Ferencem [FOTO]

Z gwiazdorską obsadą i pamiętając o Tadeuszu Ferencu. Taki był finał Rockowej Nocy, która w tym roku połączyła się dużym ukraińskim festiwalem muzycznym Faine Misto.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Festiwal Rockowa Noc i Faine Misto przeszedł do historii. Trzeci dzień rozpoczął się minutą ciszy, aby oddać cześć Tadeuszowi Ferencowi, który zmarł w sobotę wieczorem (27 sierpnia). Organizatorzy zawiesili na scenie zdjęcia byłego prezydenta Rzeszowa. 

W niedzielę, 28 sierpnia, zagrali: Stonage Full Of Sun, czyli zwycięzcy Przeglądu Zespołów Konkursowych, następnie Simplicity, Tides from Nebula, Turbo i Riverside.

Advertisement

Dzień wcześniej, w sobotę (27 sierpnia), na scenę miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej weszli: Mr. Pollack, Jesus Chrysler Suicide, Proletaryat, Dezerter i KSU. 

Pierwszy dzień festiwalu (piątek 26 sierpnia) poświęcony był Ukrainie. Odbyła się zbiórka pieniędzy dla naszych sąsiadów walczących o wolność. Powiewały flagi Ukrainy, na scenie także pojawiły się akcenty żółto-niebieskie. Zagrały ukraińskie zespoły: Sick Solution, IGNEA, Space of Variations, Stoned Jesus, KARNA, a gwiazdą wieczoru była fińska grupa folk-metalowa Korpiklaani.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama