Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 16-letniej Olgi G. z Przasnysza na . Mazowszu. Dziewczyna została w środę wieczorem odnaleziona w Rzeszowie.

– 16-latka była zaskoczona wizytą policjantów. Wcześniej od jednej z mieszkanek Podkarpacia dostaliśmy informację, gdzie może przebywa dziewczyna. Na miejsce udali się funkcjonariusze. Olga przebywała w jednym z mieszkań wynajmowanych przez jej znajomych w Rzeszowie – mówi asp. sztab. Krzysztof Błaszczak z policji w Przasnyszu.

Olga G. została zatrzymana w mieszkaniu, a potem przewieziona do komendy w Rzeszowie. 16-latka zaginęła 4 lipca br. Wyszła z domu, rodzinie nie powiedziała, gdzie idzie. Po kilkutygodniowych poszukiwaniach okazało się, że dziewczyna może być na terenie Rzeszowa. Wcześniej były sygnały, że może przebywać też w Małopolsce. 

Przasnyscy policjanci o pomoc poprosili rzeszowskich funkcjonariuszy. Kilka dni temu policja w Rzeszowie opublikowała komunikat o poszukiwaniach 16-latki. Ona sama nie zamierzała policji ułatwiać zadania. – Wiedziała, co trzeba robić, żeby nie dać się odnaleźć – zmieniała numery telefonu, korzystała z numerów znajomych – mówią nam policjanci.

Ostatecznie Olgę G. udało się odnaleźć. – Dzisiaj rano nastolatka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę matki – poinformował w czwartek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama