Zdjęcie: Piotr Miller / Rzeszów News
Reklama

Zgodnie z planem, w środę o godzinie 9:00 w Rzeszowie zakończył się 24-godzinny protest rolników. Jeden z nich do domu wraca z mandatem. 

Protest rolników trwał od wtorku, od godz. 9:00. Rolnicy zrzeszeni w Agrounii zablokowali dwa ronda: Pobitno i Kuronia oraz łączącą je aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Na rondach stanęło 20 maszyn rolniczych. Policjanci na czas protestu organizowali objazdy, w wybranych miejscach ręcznie kierowali ruchem. 

– Mimo utrudnień, protest przebiegł spokojnie – podsumowuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W środę o godz. 9:00, zgodnie z planem, rolnicy zakończyli protest i odblokowali ronda. Od raz ruszył sznur samochodów. Rondo Pobitno każdego dnia pokonuje średnio ok. 68 tys. kierowców, a Kuronia – ok. 52 tysiące. 

Jeden z uczestników protestu rolników został ukarany mandatem. – Powodem interwencji wobec kierującego ciągnikiem, który wcześniej opuścił miejsce protestu, było niezastosowanie się do zakazu wjazdu do miasta samochodem ciężarowym i ciągnikiem rolniczym – wyjaśnia nadkom. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: