Zdjęcie: Google Maps

Zła wiadomość dla tych, którzy w środku nocy korzystali z całodobowej Poczty Polskiej przy ulicy Asnyka w Rzeszowie. Od 1 września całodobową już nie jest. 

24-godzinna placówka Poczty Polskiej przy ulicy Asnyka działała przez ponad 40 lat. I na tym koniec. – Jako spółka prawa handlowego nie możemy kierować się w swoich działaniach tradycją. Placówka była coraz rzadziej odwiedzana przez klientów w godzinach późno nocnych i wczesnorannych – twierdzi Daniel Witowski, rzecznik Poczty Polskiej. 

Od 1 września br. placówka, która znajduje się blisko dworców PKS i PKP, jest zamknięta od północy do godz. 6:30. – Otwarcie w tych godzinach straciło ekonomiczne uzasadnienie – przekonują przedstawiciele Poczty. Placówka przy ul. Asnyka jest teraz czynna od 6:30 do 24:00, zarówno w dni robocze, jak i w weekendy.

– Korekta godzin została poprzedzona weryfikacją zainteresowania naszymi usługami w konkretnych przedziałach czasowych i w ten sposób dopasowana do preferencji klientów – wyjaśnia Daniel Witkowski. W podobnych godzinach na Podkarpaciu są jeszcze czynne w weekendy dwie inne placówki Poczty na Podkarpaciu – w Mielcu i Sanoku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama