Zdjęcie: Maciej Rałowski

Od najbliższego poniedziałku (13 lipca) Wydział Komunikacji, Dróg i Transportu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie wprowadza system internetowej rezerwacji wizyt. To ma rozwiązać problem ze staniem w niepotrzebnych kolejkach.

Starostwo twierdzi, że dzięki e-wizytom interesanci będą obsługiwani szybciej i sprawniej. Do tej pory petent, który np. chciał zarejestrować pojazd, musiał zmierzyć się z barierami. Gwałtownie zaczęła wzrastać liczba samochodów, które należy odnotować w ewidencji i tym samym gwałtownie zaczęły wydłużać się kolejki w urzędzie.

Ponadto, w tym roku odgórnie wprowadzono „instytucję zbycia i nabycia pojazdów”, która nakłada zarówno na sprzedającego, jak i kupującego pojazd obowiązek zgłoszenia tego faktu w urzędzie. Urzędnicy wydziału komunikacji zaczęli mieć więcej pracy. Wprowadzony system biletowania był przydatny, ale nie rozwiązał wszystkich problemów.

– Jedni i tak musieli czekać w kolejce, co w dobie obostrzeń związanych z pandemią było  rozwiązaniem niewystarczającym. Inni odchodzili „z kwitkiem”, bo akurat skończył się limit przyjęć w danym dniu – mówi Janusz Haluk, dyrektor Wydziału Komunikacji, Dróg i Transportu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Twierdzi, że limity są konieczne. Tylko w czerwcu wydział dostał do rozpoznania ok. 4000 spraw, dziennie obsługiwał ponad 200 osób. Urzędnicy zapewniają, że system internetowej rezerwacji w urzędzie, który zacznie obowiązywać od najbliższego poniedziałku, diametralnie zmieni sytuację – petent będzie umawiany na konkretny dzień i godzinę.

Wstępnie zakłada się, że na wizytę, podczas której będzie można załatwić wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdów i prawem jazdy, petent będzie czekał maksymalnie 14 dni. Rezerwacji terminu na stronie kolejka.powiat.rzeszow.pl, telefonicznie 17 867 18 07 i osobiście w Biurze Obsługi Klienta na parterze Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Zależy nam, aby mieszkańcy powiatu rzeszowskiego obsługiwani byli tak, jak na to zasługują, czyli: sprawnie i profesjonalnie. Nie wykluczamy kolejnych usprawnień w wydziale komunikacji – zapowiada Józef Jodłowski, starosta rzeszowski

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama