Zdjęcie: Materiały prasowe

W pierwszy dzień wiosny „Chodź na LABĘ!” – zachęca Fundacja Rzeszowska, która ogłosiła sympatyczny konkurs. Zachęca do wzięcia udziału w grze miejskiej po Rzeszowie 21 marca. 

Wystarczy, że wszyscy chętni 21 marca w godz. 9:00-17:00 wybiorą się na spacer po Rzeszowie wzdłuż co najmniej jednej z trzech tras, opracowanych w „spacerownikach” LABA.

Do wyboru są trasy:

– Śladem Edwarda Janusza – ścieżka w Śródmieściu prezentująca Rzeszów z lat galicyjskich i nawiązująca do fotograficznego dziedzictwa zakładu E. Janusza, czas przejścia: 90 min., wiek: 12+;

– Śladem mniejszego braciszka św. Franciszka – ścieżka w Śródmieściu prezentująca dzieciom miejsca i obiekty w centrum Rzeszowa poprzez przygody ptaszka Klemensa poszukującego serca miasta, czas przejścia: 45 min., wiek: 7+;

– Wyprawa lisa – ścieżka prezentująca przyrodniczą stronę osiedla Śródmieście i gen. Grota Roweckiego, czas przejścia: 90 min., wiek: 9+.

Każdy „spacerownik” LABA to również Karta Gry Miejskiej, która pod kodami QR ukrywa różnorodne zagadki regionalne. Interaktywne zadania i ciekawostki nie tylko wzbogacają wiedzę, ale kształtują też spostrzegawczość, logiczne myślenie i orientację w terenie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aby wziąć udział w grze potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR zapisanych na mapie „spacerownika”. W czasie spaceru należy rozwiązywać ukryte zagadki i pozyskiwać znaki hasła.

Uczestnicy, którzy odszyfrują hasło otrzymają dostęp do internetowego formularza konkursowego. W grze można wziąć udział samodzielnie, w grupie do 4 osób lub w grupie szkolnej. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagrody w postaci drobnych upominków i smakołyków z kawiarni Sztuka Wyboru, będą do odbioru do wyczerpania zapasów, w dniu konkursu w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Spacerowniki są dostępne również w Atelier. Wersja do druku znajduje się na stronie www.laba.rzeszowska.org.pl.

Szczegółowe informacje o grze dostępne są na powyższej stronie oraz pod numerem telefonu: 737 900 850.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama