Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu Jan Nowara

Jan Nowara prawdopodobnie nadal będzie kierował Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

W środę (31 maja) Jan Nowara, który jako jedyny z czterech kandydatów dostał się do drugiego etapu konkursu, podczas drugiego posiedzenia komisji konkursowej prezentował swoją koncepcję prowadzenia teatru, odpowiadał również na pytania członków komisji.

– Po zapoznaniu się z koncepcją prowadzenia teatru, komisja konkursowa oceniła ją pozytywnie i postanowiła rekomendować zarządowi województwa podkarpackiego powołanie Jana Nowary na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. 

Teraz zarząd województwa zapozna się z opinią komisji, planem pracy Jana Nowary i przedstawioną przez niego koncepcją funkcjonowania teatru. Decyzję o powołaniu nowego dyrektora „Siemaszki” zarząd podejmie na jednym z najbliższych posiedzeń.

– Teatr czekają duże inwestycje, w tym jego rozbudowa, w związku z tym nowa kadencja będzie też nowym otwarciem w zarządzaniu placówką – twierdzi Leyko. 

Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się 26 kwietnia. Jej członkowie zapoznali się z czterema ofertami. Oprócz Jana Nowary, w konkursie startowali jeszcze: Cezary Iber, Sławomir Szczurek i Przemysław Predygier. Ta trójka nie spełniła wymogów formalnych konkursu, do kolejnego etapu przeszedł tylko Nowara. 

Konkurs na dyrektora „Siemaszki” zarząd województwa ogłosił 1 marca. Tłumaczył to  koniecznością „odświeżenia koncepcji funkcjonowania teatru”. Nowy dyrektor stanowisko obejmie 1 września 2023 r. i będzie je pełnił przez trzy lata – do 31 sierpnia 2026 roku.

Jan Nowara dyrektorem „Siemaszki” jest od 2014 roku. W 2018 roku kontrakt przedłużono mu bez konkursu. W tym roku Nowara musiał udowadniać, że na posadę dyrektora nadal zasługuje. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama