Reklama

Do 5 sierpnia można zgłaszać projekty filmowe, które chcą dostać wsparcie finansowe z Podkarpackiej Komisji Filmowej, działającej przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Łączna pula pieniędzy w konkursie „Podkarpacka Kronika Filmowa” wynosi 80 tys. zł. Fundusze pochodzą z budżetu samorządu podkarpackiego.

– Celem Konkursu jest utrwalenie w postaci filmów dokumentalnych wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Konkurs służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu – poinformował Daniel Kozik z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść 20 tys. zł. Podkarpacka Komisja Filmowa na zgłoszenia czeka do 5 sierpnia br. Jej członkowie przewidują, że uda się dofinansować cztery projekty.

Dokumenty konkursowe dostępne są na stronie organizatora, pod adresem www.wdk.podkarpackie.pl/, w zakładce Aktualności.

Informacji w sprawie Konkursu udzielają: Marta Żurek, e-mail: m.zurek@podkarpackiefilm.pl, tel. 721 288 004, Michał Wiatr, e-mail: m.wiatr@podkarpackiefilm.pl, tel. 721 288 014.

Regulamin Konkursu dostępny jest TUTAJ. Załączniki możecie ściągnąć TUTAJ i TUTAJ.

Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, została powołana w czerwcu br. Na jej czele stoi Marta Żurek, która jest związana z Krakowską Fundacją Rozwoju.

Władze Podkarpacia chcą się zaangażować w promowanie naszego regionu poprzez produkcje filmowe. Jedną z pierwszych, które dostaną wsparcie finansowe, jest planowana duża produkcja o rodzinie Ulmów z Markowej, która podczas II wojny światowej ratowała Żydów.

Fabułę do filmu o Ulmach piszą Julita i Rafał Wieczyńscy. Samorząd wojewódzki chce się do tej produkcji dołożyć. Cały projekt szacowany jest na ok. 20 mln dolarów. Podkarpacka Komisja Filmowa miałaby być koproducentem filmu.

– W branży regionalnej dostrzegamy duży potencjał. Nie ma szkoły filmowej, nie ma studia filmowego, wytwórni. Są natomiast ludzie, którzy mają pomysły, umiejętności i oczekują na wsparcie. Chcemy im je zapewnić – mówiła w czerwcu Marta Żurek.

(kaw, ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: