Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Do środy (26 lutego) można zgłosić się do konkursu dla młodych programistów „web.Master podkarpacki”. Udział w nim mogą brać uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (w tym oddziałów ponadgimnazjalnych). 

Konkurs „web.Master podkarpacki” dla młodych programistów z Podkarpacia organizowany jest po raz piąty. To okazja dla uczniów do zweryfikowania swojej wiedzy oraz rozszerzenia umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript.

Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: „uczniowie szkół podstawowych” oraz „uczniowie szkół ponadpodstawowych”, która uwzględnia uczniów oddziałów ponadgimnazjalnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbędzie się już 3 marca br. i będzie polegał na uzupełnieniu testu online przygotowanego przez firmę Ideo w formie platformy e-learningowej. Spośród wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 15 najlepszych uczniów z każdej kategorii. To właśnie oni będą rywalizować w finale, który odbędzie się 20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

– Dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży IT, udział w konkursie to duża szansa na weryfikację swoich umiejętności i porównanie do rówieśników już na wczesnym etapie rozwoju w tym kierunku – mówi Tomasz Kras, koordynator konkursu oraz nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

– Rynek pracy bardzo jasno nas informuje o dużym zapotrzebowaniu na pracowników w obszarach specjalistów IT i Web Developerów. Między innymi dlatego podejmujemy inicjatywy, których celem jest przygotowanie uczniów do pracy w tej branży – dodaje. 

Rejestracja uczestników trwa do środy (26 lutego). Uczniów może zgłosić nauczyciel informatyki TUTAJ. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konkursu.

– Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie nauczycieli, którzy zgłaszają do konkursu całe klasy. Traktują to jako dodatkową (obok tradycyjnych sprawdzianów) formę weryfikacji wiedzy uczniów –  mówi Paweł Teper, koordynator projektów e-learningowych w Ideo.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, firma Ideo oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad konkursem sprawują: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Wydarzeniu patronuje Rzeszów News. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: