Konrad Fijołek wraz z mieszkańcami posadził drzewa w Parku Papieskim [FOTO]

20 dębów błotnistych posadzono w niedzielę w Parku Papieskim w Rzeszowie. W zielonej akcji wziął udział kandydujący na prezydenta miasta Konrad Fijołek.

 

Konrad Fijołek, kandydat opozycji, przypomniał, że akcję sadzenia drzew w Parku Papieskim (przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Sikorskiego), zapoczątkowano w 2017 r., gdy ministrem środowiska w Polsce był nieżyjący już Jan Szyszko. Na mocy ustawy „lex Szyszko” w całym kraju masowo wówczas wycinano drzewa. 

Rzeszowianie dbają o miasto

– Niestety, w Polsce wycięto 3 mln zł drzew, a w samym Rzeszowie kilka tysięcy w ciągu trzech miesięcy – przypomniał Konrad Fijołek. To założony przez niego ruch miejski Rzeszów Smart City w 2017 roku w Parku Papieskim posadził 30 dębów błotnistych jako symbol sprzeciwu wobec masowej wycinki drzew w całym kraju. 

– Pokazaliśmy, że rzeszowianie potrafią się integrować, a także zadbać o swoje miasto. Chcielibyśmy tę akcję kontynuować w kolejnych latach – zapowiedział w niedzielę Konrad Fijołek. W niedzielę on, jego sztabowcy oraz mieszkańcy Rzeszowa w Parku Papieskim posadzili 20 kolejnych identycznych dębów.

Sadzeniem drzew Konrad Fijołek chce pokazać, że jego ewentualna prezydentura będzie uwzględniała ochronę zieleni. W ostatnich latach w Rzeszowie był z tym problem. Fijołek wiele razy zapowiadał już kres „betonowej” polityki w mieście. Opozycyjny PiS zarzuca mu, że sam ją „pielęgnował”, będąc radnym i stojąc na czele klubu Rozwój Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zieleń to miejska inwestycja

Wieloletni współpracownik byłego już prezydenta miasta Tadeusza Ferenca w kampanii obiecywał, że tereny zielony (skwery, parki, etc.) będą dostępne dla mieszkańców w ciągu 10-minutowego spaceru. – Chcemy również przerobić nasze centrum. W tych miejscach, gdzie nie ma drzew, wkomponować drzewa wysokie – zapowiedział Konrad Fijołek.

Taki pomysł podpowiedziała mu Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, która niedawno była w Rzeszowie. Posadzenie w niedzielę 20 dębów w Parku Papieskim ma być symbolem tego, co Konrad Fijołek i jego przyszli współpracownicy chcą robić w najbliższych latach w Rzeszowie. – Zieleń w dzisiejszych czasach w miastach to jest już inwestycja – podkreślił.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca. Konrada Fijołka popiera Koalicja Obywatelska, Nowa Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni. Oprócz niego w wyborach startują: Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca), Ewa Leniart (popierana przez PiS) oraz Grzegorz Braun, poseł Konfederacji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama