Reklama

Podkarpacka policja po raz kolejny w ostatnich tygodniach bacznie przyglądała się zachowaniu kierowców, rowerzystów i pieszych. Wszyscy popełnili łącznie 750 wykroczeń.

Akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci przeprowadzili wczoraj (13 kwietnia) na Podkarpaciu. Zwracali uwagę na  zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Byli również surowi wobec kierujących jednośladami, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili 750 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. Najwięcej wykroczeń popełnili kierowcy samochodów (506), rowerzyści byli sprawcami 84 wykroczeń, a piesi 160.

Policjanci wlepili rowerzystom 46 mandatów, przeciwko czterem skierowano do sądu wnioski o ukaranie. – Ich najczęstsze przewinienie to przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych – twierdzi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, która podsumowała środową akcję.

Według policji, wyniki akcji po raz kolejny potwierdziły, że najczęstsze przewinienia pieszych to wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji. Policja ukarała mandatami 87 pieszych.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Coś muszą robić jak uciekają z posterunków na dużych osiedlach, na Baranówce pewnie się zamykają się od środka, a tu proszę „groźni przestępcy” na rowerach sami w ręce się pchają.

  2. Wczorajsza akcja na ul. Sobieskiego. Wyłapywanie pieszych, około godz. 19, którzy przechodzili wprawdzie nie po pasach ale pustą o tej porze
    ulicą, między przejściami. Posypały się mandaty po 50 zł. A tam, gdzie rzeczywiste zagrożenie stróżów prawa ani śladu.

Comments are closed.