Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci razem z pracownikami sanepidu wkroczyli do rzeszowskich galerii handlowych. Sprawdzają, czy respektowane są obostrzenia covidowe.

W czwartek policjanci z przedstawicielami sanepidu weszli do galerii handlowej „Nowy Świat” na ulicy Krakowskiej. Kontrola to efekt poluzowania obostrzeń w działalności galerii handlowych. Ponownie zostały one otwarte 28 listopada. Od 7 listopada w centrach handlowych powyżej 2000 m kw. mogły działać tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z prasą, książki, sklepy zoologiczne czy remontowo-budowlane i większość usług.

Od ubiegłej soboty w galeriach handlowych ponownie mogą działać wszystkie sklepy, ale w tych powyżej 100 m kw. nadal obowiązuje limit – jeden klient na 15 m kw. W sklepach do 100 m kw. – jeden klient na 10 m kw. W dalszym ciągu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wciąż też w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach obowiązują „godziny dla seniorów” – od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00. 

I właśnie przestrzeganie tych obostrzeń w czwartek sprawdzali w „Nowym Świecie” policjanci i pracownicy sanepidu. Kontrolowali m.in., czy dostępny jest płyn do dezynfekcji, czy prawidłowo oznakowane są placówki handlowe, czy zachowany jest dystans społeczny i przestrzegana dopuszczalna ilość klientów. Zwracano też uwagę, czy personel sklepów i klienci zakrywają usta i nos. W „Nowym Świecie” skontrolowano 56 sklepów. 

– Nie stwierdzono żadnych uchybień – poinformowała mł. asp. Anna Iskrzycka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W piątek i przez kolejne dni policjanci we współpracy z pracownikami sanepidu będą kontrolować kolejne rzeszowskie galerie handlowe. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama