Reklama

Plebiscyt „Korona Smakosza” rozstrzygnięty. Już wiadomo, jakie rzeszowskie lokale najbardziej przypadły klientom do gustu.

[Not a valid template]

 

W kategorii „Smak potrawy” zwyciężyła restauracja pub Pablo Picasso przy pl. Kilińskiego. Najlepszy „Wystrój lokalu” ma „Pewex Pub” w Rynku. W kategorii „Jakość obsługi” najlepsza okazała się restauracja Orchidea w hotelu Prezydenckim przy ul. Podwisłocze. „Najlepsza atmosfera”  jest w pubie Ad Remo przy ul. Jagiellońskiej”. Idealny „Lokal na spotkanie z przyjaciółmi” to „Anomalia” przy ul. Joselewicza.

W kategorii  „Lokal na rodzinny obiad” wygrała restauracja „Pasjonaci” przy ul. Leskiej. Jeśli mamy się wybrać do „Lokalu na romantyczny wieczór” to najlepiej do restauracji „Dessa” przy ul. Matejki. „Lokalem na lunch” najlepszy okazał się „Klasyk Domowe Przysmaki” przy ul. 3 Maja.

„Lokal z najlepszą relacją ceny do jakości” to „Trela Pizzeria” przy ul. Jagiellońskiej. Miejsce, w którym serwują najlepsze dania regionalne to restauracja hotelu Classic przy ul. Armii Krajowej.

Ponad 6 tys. głosów

Plebiscyt „Korona Smakosza” zorganizowała firma Makro. Swoim honorowym patronatem objął go prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Wręczenie nagród dla najlepszych rzeszowskich restauratorów odbyło się w poniedziałek w Teatrze Maska. Miesz

W plebiscycie mieszkańcy oddali 6 009 głosów na ponad 70 lokali i wyłonili 10 zwycięzców.  Oceniali lokale w dniach 14-15 czerwca. To wtedy odbywała się w nich akcja „Weekend za pół ceny”. O zwycięstwie zadecydowały wyłącznie głosy klientów. 10 wyróżnionych restauracji otrzymało statuetki ,,Korony Smakosza” oraz bony do zrealizowania w hali Makro.

Celem plebiscytu była promocja rzeszowskich lokali gastronomicznych oraz wyłonienie tych, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców i turystów.

Nagrody dla głosujących

Atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymały również osoby, które zagłosowały w plebiscycie i wykonały zadanie konkursowe, którym było dokończenie zdania „Polecę ten lokal najbliższym, ponieważ..”. Nagrodami głównymi były: telewizor HYUNDAYI 32”, mikrofalówka FAIRLINE, parowar TEFAL.

Nagrody dla zwycięskich restauracji oraz osób głosujących wręczyli: Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Jolanta Domańska, dyrektorka hali Makro.

Rosnąca z roku na rok popularność plebiscytu nie dziwi. Według badania „Polska na Talerzu 2014” mieszkańcy Rzeszowa oraz całego woj. podkarpackiego coraz częściej i chętniej jadają na mieście. Najczęściej swoje kroki kierują do baru serwującego kuchnię domową lub do restauracji z obsługą kelnerską. Największą popularnością cieszy się wśród nich kuchnia polska, za nią plasują się dania kuchni włoskiej. Mieszkańcy województwa najczęściej jadają poza domem z okazji specjalnych wydarzeń (53 proc.) i jest to najwyższy wskaźnik na tle pozostałych regionów Polski.

Więcej na temat upodobań kulinarnych mieszkańców Podkarpacia czytaj TUTAJ.

III edycja „Korony Smakosza”

W tym roku „Korona Smakosza” ma wyjątkowy charakter, gdyż jest jedną z akcji organizowanych z okazji 20-lecia MAKRO w Polsce oraz 50-lecia grupy METRO na świecie. W związku z tym plebiscyt zostanie przeprowadzony aż w 20 miastach w całej Polsce, po raz kolejny w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Rzeszowie, Lublinie, Toruniu, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Bielsko-Białej, Poznaniu, Szczecinie oraz po raz pierwszy w Częstochowie, Rybniku,  Bydgoszczy, Sosnowcu, Kielcach i Zielonej Górze.

„Korona Smakosza” odbywa się już po raz trzeci. Z każdą edycją plebiscyt zdobywa coraz większą popularność. W 2012 r. wzięło w nim udział prawie 500 lokali gastronomicznych
z całej Polski, a głosujący oddali 30 000 głosów. W 2013 r. liczba ocenianych miejsc wzrosła do 1 085, a oddanych głosów do blisko 72 400.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama