Zdjęcie: Materiały Rzeszowskiego Domu Kultury

Do akcji #ZostańWDomu włączył się także Rzeszowski Dom Kultury. Zajęcia proponuje w wersji online.

Nadzwyczajna sytuacja w Polsce i na świecie, która zapanowała w ostatnich tygodniach, skłania wiele osób do pracy zdalnej oraz obierania nowych modeli kontaktu z klientami. Nie inaczej jest w przypadku świata kultury, w którym artyści poszukują nowych form interakcji z odbiorcami oraz prezentacji swojego dorobku.

Rzeszowski Dom Kultury, który ma 17 filii na terenie całego miasta, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich sympatyków oraz stałych uczestników zajęć, tworząc interaktywny dom kultury w wersji online. W ten sposób powstała akcja „#ZostańWDomu z kulturą” , która rozpoczęła się 20 marca.

– Jej celem jest zachęta do podjęcia aktywności twórczej i ruchowej przy jednoczesnym pozostawaniu w domach oraz przestrzeganiu zalecanych zasad kwarantanny – wyjaśnia Daniel Czarnota z RDK. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W „#ZostańWDomu z kulturą” zaangażowani są wszyscy pracownicy RDK. Akcja obejmuje serię vlogową w formie filmów instruktażowych i edukacyjnych, a także ciekawe transmisje online oraz konkursy, akcje i zabawy. Autorskie treści tworzone przez Rzeszowski Dom Kultury są ogólnodostępne, znajdziecie je TUTAJ i TUTAJ. 

– Naszą akcję rozpoczęliśmy od transmisji online z treningów fitness, natomiast kolejne inicjatywy obejmowały, takie aktywności, jak nauka gry na instrumentach, rękodzieło artystyczne, zajęcia ruchowe, a nawet wędkarstwo – wyjaśnia Daniel Czarnota.

Oprac. (jg)

Zdjęcie: Materiały Rzeszowskiego Domu Kultury

redakcja@rzeszow-news.pl 

 
Reklama