Zdjęcie: Pixabay

Jesteś seniorem i potrzebujesz, aby ktoś zrobił ci zakupy lub poszedł do apteki kupić leki? Dobrze się składa. W Rzeszowie właśnie ruszyła „Pomoc sąsiedzka”. 

Pozytywnym skutkiem epidemii koronawirusa jest chęć niesienia pomocy innym. Już w pierwszych dniach znalazło się wielu, którzy ruszyli na pomoc służbom medycznym. Szycie maseczek, drukowanie przyłbic ochronnych, dostarczanie rękawiczek, czy posiłków dla tych, którzy stoją „na pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem jest już na porządku dziennym.

Teraz przyszedł czas na pomoc seniorom. To grupa tzw. wysokiego ryzyka. Dlatego w Rzeszowie powstała grupa „Pomoc sąsiedzka”, która ma kilkunastu wolontariuszy czekających w gotowości, by pomóc właśnie tym najstarszym mieszkańcom. 

„Zapraszamy do skorzystania z naszej nieodpłatnej pomocy! Zrobimy wam zakupy, pójdziemy po leki, wyjdziemy z psem na spacer, wyrzucimy śmieci” – zachęca „Pomoc sąsiedzka”. Aby z niej skorzystać, wystarczy zadzwonić pod numery: 607 909 422 lub 665 295 374.

Specjalną pomoc dla osób starszych i samotnych objętych obowiązkową kwarantanną uruchomił także Urząd Miasta w Rzeszowie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama